غول جدید انویدیا وارد می شود

غول جدید انویدیا وارد می شود

غول جدید انویدیا وارد می شود

انویدیا، تولید کننده سخت افزار حرفه ای گرافیکی از پرچمدار جدید خود برای سیستم های ورک استیشن رونمایی کرد و آن چیزی نیست جز هیولای ۱۲ گیگابایتی این شرکت، Quadro K6000!

پس از یک وقفه طولانی دارندگان ورک استیشن می توانند گرافیکی حرفه ای برپایه هسته GK110 را در دستان خود گرفته و قدرت واقعی در زمینه پردازش را حس کنند چرا که Quadro K6000 به اندازه کفایت واحد پردازشی و حافظه در اختیار این کاربران می گذارد که بتوانند از پس تمامی نیازهایشان بربیایند.

a1
GK110، هسته گرافیکی افسار گسیخته در بطن Quadro K6000

از منظر فنی، K6000 اولین کارت گرافیک ورک استیشن می باشد که مجهز به چیپست GK110 با ۲۸۸۰ هسته کودا، ۲۵۶ واحد پردازش بافت و ۴۰ واحد پردازش پیکسل هست. این یعنی توان پردازشی K6000 بیش از ۲ برابر پدرش، K5000 می باشد که برپایه چیپست GK104 با ۱۵۳۶ هسته کودا بود. در نظر داشته باشید که GK110 قدرت محاسباتی بسیار بهتری دارد چرا که همانند GK104 چیپست مخصوص بازی محسوب نمی شود. در کنار چیپست قدرتمند GK110، کوادرو K6000 مجهز به ۱۲ گیگابایت حافظه GDDR5 با رابط عریض ۳۸۴-بیتی می باشد که پهنای باند ۲۸۸ گیگابایت برثانیه را ارائه می کند. این مشخصات فنی برای یک کارت تک هسته ای شگفت انگیز است که آن را به رقیبی قدرتمند برای محصولات دو هسته ای فایرپرو (FirePro) از AMD می کند. پردازش کلی این کارت چیزی بالغ بر ۵٫۲ ترافلاپ می باشد.

a2

توان مصرفی K6000 در حدود ۲۲۵ وات می باشد که مناسب است. اتصالات پشتی هم شامل یک جفت پورت DVI و یک جفت پورت Display Port می شود. K6000 مجهز به خنک کننده تک فنه با قابی پلاستیکی می باشد که به جز طراحی برچسب تفاوت دیگری با K5000 ندارد. البته باید توجه داشت که کارت دیگری با همین مشخصات فنی چندین ماه پیش بازار بازی های کامپیوتری را هدف قرار داده بود که GTX Titan می باشد! تیتان بعدی نیز احتمالا برپایه چیپست GK110 قفل باز با ۱۲ گیگابایت حافظه خواهد بود. البته ما اطلاعات رسمی در این باره نداریم، ولی هر چیزی ممکن است.
K6000 VS. K5000
a3

0

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً حاصل جمع زیر را به عدد را قرار بدهید. *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سومین قاتل گیگابایت با چیپست X79

مادربرد G1.Assassin 3 که در زمره حرفه ای