فیسبوک از زبانه اخبار برای استفاده در پاییز امسال رونمایی کرد

فیسبوک در نظر دارد تا پاییز امسال زبانه “اخبار” را راه اندازی کند. بنا به گزارش ABC News ، این شرکت با ناشران اخبار مانند واشنگتن پست و بلومبرگ گفتگو کرده و پیشنهاد نموده که سالانه ۳ میلیون دلار برای مجوز عناوین و پیش‌نویس مقاله را به این ناشران بپردازد.

طبق گزارش جدید وال استریت ژورنال فیسبوک می‌خواهد قرارداد مجوز سه ساله‌ای را امضا کند که به ناشران امکان آزادی عمل قابل توجهی در نحوه انتخاب ارائه محتوای آنها در زبانه “اخبار” داده و همچنین میزان آسانی در دسترس بودن مطالب در فیسبوک را افزایش می‌دهد.

جزئیات هنوز مشخص نیست ، زیرا فیسبوک از اظهار نظر در مورد تضمیم ناشران خودداری کرده است، اما یکی از نمایندگان این شرکت برای CNBC تأیید کرده است که این شبکه اجتماعی زبانه “اخبار” را در اواخر سال جاری راه اندازی خواهد کرد. برای کاربر زبانه “اخبار” احتمالاً در کنار زبانه‌های” Messenger” ، ” Videos ” و ” Marketplace ” جایگاه برجسته‌ای خواهد داشت.

ایده زبانه “اخبار” اولین بار در ماه مارس توسط مارک زاکربرگ در ویدئویی که وی در پروفایل فیسبوک خود منتشر کرده بود، مطرح شد. در کنار این فیلم زاکربرگ مورد زیر را روی دیوار خود قرار داد:

برای من مهم است که به مردم کمک کنیم تا اخبار قابل اعتماد دریافت نمایند و راه حل‌هایی را پیدا کنند که به خبرنگاران در سراسر جهان کمک نموده تا کارهای مهم خود را انجام دهند.

هنوز مشخص نشده است که آیا ناشران این قرارداد را قبول نموده‌اند یا خیر. البته باید توجه داشت که این شبکه اجتماعی به دلیل استفاده از ناشرانی که محتوای خود را در فیسبوک ارسال می‌کنند و همچنین اجازه انتشار اطلاعات گمراه کننده بر روی این بستر، در گذشته مورد انتقاد قرار گرفته است ، تلاش جدید حداقل تا حدی در جهت حل این مسائل خواهد بود.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید