تلویزیون Honor Vision نخستین دستگاه هواوی با سیستم‌عامل هارمونی خواهد بود

به گزارش Gadgets360، هواوی نخستین دستگاه‌های دارای هارمونی‌او‌اس (HarmonyOS) خود را مشخص کرده است: یک جفت تلویزیون هوشمند به نام هونر ویژن (Honor Vision) و هونر ویژن پرو (Honor Vision Pro) که هفته آینده در چین به فروش گذاشته خواهد شد.

دیروز اعلام شد که هارمونی‌او‌اس تلاش بزرگ هواوی برای کاهش تکیه آن‌ها بر سیستم عامل آندروید گوگل است. از آن‌جایی که گوگل در ماه می مجوزهای آندرویدی هواوی را محدود کرده است، این برنامه‌های خود را برای توسعه یک سیستم عامل جایگزین آغاز کرده است، با این حال گفته می‌شود که هارمونی‌او‌اس از دو سال پیش در حال گسترش بوده است.

در نهایت هارمونی‌او‌اس همه چیز را از پوشیدنی برای رایانه‌های شخصی گرفته تا تبلت‌ها را اجرا خواهد کرد، اما در حال حاضر هواوی می‌گوید که تمرکز آن‌ها بر «نمایشگرهای هوشمندی» و مواردی مانند این‌ها است. گرچه این شرکت بیانیه داده که این سیستم‌عامل برای اجرا بر روی گوشی‌ها آماده است. گفته می‌شود هواوی برنامه دارند فعلا استفاده از آندروید را در گوشی‌های هوشمند خود ادامه دهد.

بنا به گفته Gadgets360، این تلویزیون‌ها از نظر سخت‌افزاری چیپ‌ست ۸۱۸ هونیوی هواوی (Huawei’s Honghu 818 chipset) را در خود دارد که یک پردازنده هشت هسته‌ای برای پردازش تصاویر به نمایش درآمده بر روی نمایشگر می‌باشد. همچنین یک نمایشگر ۴K پنجاه و پنج اینچی دارد که می‌توان از آن به عنوان یک قطب خانگی استفاده کرد.

هنگامی که در ۱۵ آگوست برای فروش عرضه شوند، هونر ویژن به قیمت ۳,۷۹۹ یوان (تقریبا ۵۴۰ دلار) خواهد بود، در حالی که هونر ویژن پرو به قیمت ۴,۷۹۹ یوان (تقریبا ۶۸۰ دلار) به فروش گذاشته می‌شود.

این نمایشگرها می‌توانند اطلاعاتی درباره آب و هوا به بینندگان خود ارائه دهند و بسته‌ها را ردیابی کنند. و همچنین قابلیت ردیابی با تلفن هوشمند را نیز در خود دارند.

بین این دو مدل تفاوت‌هایی وجود دارد: هونر ویژن پرو نیز با یک دوربین پاپ‌آپ قابل تنظیم و شش میکروفن دوربرد عرضه می‌شود، که می‌توان از آن‌ها برای تماس ویدئویی با رزلوشن p 1080 و fps30 استفاده کرد. هونر ویژن پرو دارای شش اسپیکر W10 است در حالی که هونور ویژن با تنها چهار اسپیکر عرضه خواهد شد.

نباید انتظار داشته باشید این تلویزیون به زودی به بازار غرب برسد. هواوی پیش از این گفته بود که تمایل دارد تلاش‌های خود با هارمونی‌اواس را ابتدا تنها بر روی بازار چین متمرکز کند؛ و این به این معنا است که بعید به نظر می‌رسد این دستگاه در بازار جهانی عرضه شود.
دور از انتظار است که هواوی تنها شرکت جدید چینی باشد که بازار تلویزیون امسال به چشم خواهد دید. سال گذشته وان‌پلاس (OnePlus) اعلام کرد که قصد تولید یک تلویزیون را دارد و یک بررسی تازه از گروه تکنولوژی بلوتوث نشان می‌دهد که مدل‌های نخستین آن به زودی در راه خواهند بود. با این حال، بر خلاف تلویزیون هونر، مجموعه وان‌پلاس احتمالا بر روی آندروید بهتر اجرا می‌شود تا سیستم اواس گسترش یافته در یک وان‌پلاس خانگی.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید