نسخه‌ی اندرویدی واتس‌اپ نیز بزودی قابلیت قفل با اثر انگشت را دریافت خواهد کرد

واتس‌اپ به منظور ایمن‌تر کردن اپلیکیشن موبایلی خود، بی‌سروصدا درحال آزمایش روش‌های مختلفی است. آخرین قابلیت امنیتی که برای این اپلیکیشن افزوده است، قابلیت قفل اثر انگشتی دستگاه‌های اندرویدی است؛ البته این قابلیت در نسخه‌ی بتا قابل دریافت بوده و هنوز در دسترس تمامی کاربران گوشی‌های اندرویدی نمی‌باشد.

بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی WabetaInfo، واتس‌اپ حدودا چند ماهی است که بر روی قابلیت قفل اثر انگشت نسخه‌ی اندرویدی این اپلیکیشن فعالیت دارد ولی هنوز نتوانسته است که برای اولین‌بار این قابلیت را در معرض نمایش عموم قرار بدهد. تاکنون این قابلیت با عنوان سیستم تایید هویت یا قفل صفحه‌نمایش شناخته می‌شد ولی اکنون می‌توان این قابلیت را از منوی Settings، در زیر تب‌های Account / Privacy در واتس‌اپ گوشی‌های اندرویدی نیز پیدا کنید.

البته باید به این نکته اشاره داشته باشیم که این ویژگی تنها زمانی از کاربر درخواست می‌گردد که بخواهد مستقیما وارد اپلیکیشن واتس‌اپ گردد؛ یعنی زمانی که اعلانی دریافت می‌کنید می‌توانید مطابق گذشته به آن پاسخ دهید و یا زمانی که از طریق واتس‌اپ با شما تماسی حاصل می‌گردد، بدون اینکه احتیاج داشته باشید تا قفل اپلیکیشن را باز کنید، می‌توانید تماس دریافتی را پاسخگو باشید.

قفل اثر انگشتی واتس‌اپ به کاربران این امکان را می‌دهد تا خودشان انتخاب نمایند که در طی چه مدتی پیام‌رسان به صورت خودکار قفل گردد: پس از گذشت ۱ دقیقه بلا استفاده ماندن و یا ۳۰ دقیقه؟!

هم‌اکنون این ویژگی جدید تنها در واتس‌اپ نسخه‌ی بتای اندروید وجود دارد که به منظور یافتن این قابلیت در لیست تنظیمات به نسخه‌ی ۲٫۱۹٫۲۲۱ یا جدیدتر احتیاج دارید. درصورتی که تمامی پارامترهای مورد آزمایش برای این اپلیکیشن به خوبی تایید شوند، به احتمال طی یک الی دو هفته‌ی آینده این ویژگی در دسترس عموم کاربران اندروید قرار خواهد گرفت.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید