افت سرعت شدید پردازنده‌های سرفیس‌پرو و سرفیس‌بوک

اخبار ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

اوایل این ماه مایکروسافت به طور ناگهانی بروزرسانی فریمور محصولات سرفیس که شامل سرفیس پرو، سرفیس‌بوک و لپ‌تاپ سرفیس می‌شد را منتشر کرد. حالا به نظر می‌رسد این بروزرسانی باعث ایجاد مشکلاتی برای برخی از کاربران سرفیس پرو ۶ و سرفیس‌بوک ۲ شده است.

طبق گزارش‌ها صاحبان این دستگاه‌ها از مشکل خفگی گرمایی که باعث کندی سرعت بیش از حد پردازنده تا ۴۰۰MHz می‌شود شکایت می‌کنند. این افت سرعت حتی در شرایطی است که باطری دستگاه پر و به شارژر متصل است.

بنابر گفته افرادی که در سایت تک‌ ریپابلیک (TechRepublic) حضور دارند، بنظر می‌رسد این مشکل مربوط با قابلیت BD PROCHOT پردازنده‌های اینتل باشد که به اجزای سیستم اجازه می‌دهد تا در صورت افزایش دما به پردازنده اعلام کند. این درحالی است که کاربران سایت ردیت می‌گویند غیرفعال کردن این قابلیت نیز مشکل را برطرف نکرده است. برخی نیز گزارش کرده‌اند که با نصب پک درایور مایکروسافت مشکلاتشان برطرف شده است. برخی نیز می‌گویند ریست کامل دستگاه احتمالا تنها راه حل احتمالی این مشکل است.

فعلا مشخص نیست که دقیقا چه عواملی باعث بروز این مشکل می‌شوند، اما مایکروسافت با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده:

ما می‌دانیم که برخی از مشتریان در مورد افت سرعت پردازنده سرفیس‌بوک مطالبی را عنوان کرده‌اند و این کمپانی در حال کار برروی حل این مشکل از طریق ارائه بروزرسانی فریمور است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید