تلاش توییتر برای فیلتر کردن پیام‌های نامناسب

اخبار ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸

توییتر به دنبال راه‌های جدیدتری برای فیلتر کردن پیام‌های نامناسب برای کاربران است.اخیراً تکنولوژی جدیدی مبتنی بر الگوریتم توسط توییتر توسعه یافته که تلاش می‌کند تا توییت‌های غیرمحترمانه و توهین‌آمیز را پیش از خوانده شدن توسط شخص دریافت کننده، شناسایی کرده و آن‌ها را فیلتر کند.

صفحه رسمی توییتر ساپورت در رابطه با این مسئله نوشت:

دریافت پیام‌های توهین‌آمیز به هیچ عنوان لذت‌بخش نیست. بنابراین به دنبال راه جدیدی هستیم تا پیام‌های توهین‌آمیزی که به صورت پیام شخصی برای شما ارسال می‌شوند را پیش از رسیدن به صندوق پیام‌های شما بررسی کنیم و این نوع پیام‌ها را پیش از آنکه توسط شما خوانده شوند، فیلتر کنیم.

در همین راستا، پیام‌هایی که محتوای نامناسبی دارند توسط توییتر فیلتر شده و در پوشه‌ای به نام “پیام‌های اضافی” قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است که در این پوشه شما دیگر قادر نیستید تا پیش‌نمایش پیام‌ها را ببینید.

توییتر به جای نمایش محتوای این پیام‌ها متن “این پیام پنهان شده زیرا ممکن است حاوی محتوای توهین‌آمیز باشد” را نمایش خواهد داد. هرچند توییتر به دنبال فیلتر کردن این پیام‌هاست، اما کاربران در صورت تمایل می‌توانند متن اصلی آن‌ها را مشاهده کرده و یا مستقیماً حذف کنند.

این قابلیت هنوز برای عرضه به کاربران آماده نشده و تا این لحظه ممکن است که برخی از پیام‌های ارسالی به اشتباه توسط توییتر مخرب نامیده شده و یا برخی دیگر از پیام‌های نامناسب نیز از فیلترهای فعلی توییتر عبور کنند.

با توجه به الگوریتم در دست توسعه، به زودی قابلیتی به توییتر اضافه خواهد شد که بسیاری از کاربران قدردان آن خواهند بود.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید