مایکروسافت بدنبال حذف پشتیبانی از کتاب های الکترونیکی در مرورگر Edge

اخبار ، نرم‌افزار ، ویندوز ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

در آوریل ۲۰۱۹ مایکروسافت فروش کتاب را از Microsoft Store متوقف نمود و چند روز پیش مایکروسافت در صفحه پشتیبانی پستی را ارسال کرد مبنی بر اینکه اج دیگر از ePub (فرمت محبوب کتاب‌های الکترونیکی) پشتیبانی نمی‌کند.

در این پست تحت عنوان “دانلود یک برنامه ePub برای خواندن کتاب‌های الکترونیکی” ذکر شده است که “Microsoft Edge دیگر از کتاب‌های الکترونیکی که از پسوند epub استفاده می‌نماید، دیگر پشتیبانی نخواهد کرد. برای دیدن برنامه‌های پیشنهادی ePub به فروشگاه مایکروسافت مراجعه کنید.”

با وجود این صفحه البته اج قدیمی‌ همچنان به خواندن کتاب‌های ePub ادامه می‌دهد، اما من انتظار دارم که در آینده ای نزدیک مایکروسافت از مرورگر جدید Chromium Edge که جایگزین مرورگر قدیمی‌است، استفاده کند. پس این ویژگی به زودی حذف خواهد شد.

بنابراین اطلاعات صفحه پشتیبانی احتمالاً نشانگر نزدیک بودن انتشار نسخه بتای مرورگر جدید اج است.

مایکروسافت به کاربران توصیه می‌کند که یک برنامه ePub را در فروشگاه پیدا کنند و همچنین خاطرنشان کرد که با کنسرسیوم دیگری همکاری نموده تا یک برنامه را برای ویندوز رایگان کند. انتظار می‌رود این برنامه در ماه سپتامبر عرضه شود.

این حرکت همچنین نشانگر پایان برنامه مایکروسافت برای تبدیل مرورگر به پوسته همه کاره برای ویندوز است، ایده‌ای که همیشه از ابتدا تا حدودی ناقص به نظر می‌رسید.

یک گروه از کاربران به ویژه تحت تأثیر این تغییر قرار می‌گیرند: دانش آموزان مدت‌هاست که از ویژگی‌های حاشیه نویسی در PDF و ePub برای تجدید نظر در متن استفاده می‌کنند و ممکن است کتابخانه بزرگی را ایجاد نموده باشند. همچنین باید در نظر گرفت که خواندن این حاشیه نویسی ها در هر جای دیگر غیرممکن است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید