طراح معروف محصولات مایکروسافت از این شرکت خارج شد

اخبار ، تکنولوژی ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

پیتر اسکیلمن (Peter Skillman) در دنیای طراحی یک نام شناخته‌شده است. او زمانی مدیر طراحی شرکت Palm بود و توانست سیستم عامل webOS را به جهان معرفی کند. پیتر پس از اینکه از Palm خارج شد، به نوکیا پیوست و طراحی سیستم عامل MeeGo OS را بر عهده گرفت. در مرحله بعد، مسئولیت طراحی نرم‌افزار مسیریابی Here نوکیا به اسکیلمن واگذار گردید و در نهایت، او در سال ۲۰۱۵ به مایکروسافت ملحق شد.

پس از چند ماه حضور در کمپانی مالک ویندوز، پیتر اسکیلمن مدیرکل طراحی رابط کاربری Core UX برای ویندوز، گوشی و تبلت‌ها شد و از زمان مدیریتش شاهد تغییراتی در سیستم عامل محبوب مایکروسافت نظیر بخش تم استور ویندوز ۱۰، بخش Action Center، قسمت شخصی‌سازی Quick Action و . . . بوده‌ایم. در سال ۲۰۱۷، او به عنوان مدیر طراحی اسکایپ هم دست یافت تا مایکروسافت ظاهر این اپلیکیشن ارتباطی را برای پلتفرم‌های مختلف تغییر دهد. سال گذشته، اسکیلمن مسئولیت طراحی Outlook را هم بر عهده گرفت تا این برنامه نیز با تغییرات گسترده‌ای همراه شود.

حالا او در توییتر خود رسماً اعلام کرده که مایکروسافت را ترک خواهد کرد. پیتر اسکیلمن اسم شرکتی که به آن ملحق خواهد شد را نیاورده ولی تأیید کرده که در هفته‌های آتی مسئولیت جدیدی را بر عهده خواهد گرفت.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید