مشکلات باتری دستگاه‌های مایکروسافت پایانی ندارد

به‌طور کلی همیشه از دستگاه‌ها و خدمات مایکروسافت به‌ نیکی یاد می‌شود. اما چند وقتی‌ست که کاربران کامپیوترهای شخصی مایکروسافت از مشکلات متعدد باتری در مدل‌هایی مثل سرفیس شکایت می‌کنند. با این همه چنین مشکلی در سال‌های قبل و حتی همین چند ماه پیش نیز دیده شده بود و حالا دوباره به موضوعی داغ تبدیل شده است. متاسفانه برند مایکروسافت هنوز به چنین اخبارهایی توجه زیادی نکرده و راه‌کاری بلندمدت و حتی کوتاه‌مدت در اختیار کاربران نگذاشته است. ولی سوال این‌جاست که این مشکلات باعث چه خرابی‌هایی می‌شوند و چطور می‌توان از روبه‌رو شدن با آن‌ها جلوگیری کرد؟ در زیر به این پرسش‌ها پاسخ داده‌ایم.

همین هفته‌های پیش بود که بعضی از کاربران کامپیوترهای شخصی مایکروسافت – منظورمان مدل‌های سرفیس است – گزارش کرده‌اند که مشکلاتی با باتری این دسته از محصولات دارند. مشکل باتری یکی از عمده‌ترین مشکلات در حوزه تکنولوژی و کالاهای دیجیتال محسوب می‌شود که ممکن است باعث چالش‌های بزرگی برای شرکت‌های تولیدکننده شود. تا حالا برندهای زیادی با این چالش سر و کار داشته‌اند که یکی از آن‌ها سامسونگ است. همه ما ماجرای مشکلات متعدد باتری گلکسی نوت ۷ را می‌دانیم. این مشکل آن‌قدر زیاد بود که سامسونگ مجبور به جمع‌آوری این دستگاه‌ها از بازار شد. حالا مایکروسافت کم و بیش با این چالش روبه‌رو شده است. مشتریان بسیاری به‌محض روشن کردن کامپیوتر شخصی خود مشکل اساسی باتری را تشخیص می‌دهند. برای مثال گفته می‌شود باتری محصولات مایکروسافت با سرعت بسیار زیادی خالی می‌شود و نمی‌توان حتی چند دقیقه از آن‌ها استفاده کرد. این مشکل بیش‌تر مربوط به مدل‌های سرفیس پرو ۵ و ۶ می‌شود که در حدود دو سال پیش به بازار عرضه شدند. اما مشکلات تنها به این کامپیوترهای شخصی محدود نمی‌شود. کاربران سرفیس پرو ۴ و لپ‌تاپ ۲ نیز مدعی هستند که تقریبا با همین مشکلات باتری به‌طور مداوم روبه‌رو می‌شوند. اخبار و شایعاتی حاکی از آن هستند که این مشکل با به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز نیز رفع نشده و به احتمال زیاد نقصی سخت‌افزاری است که تنها توسط شرکت تولیدکننده برطرف خواهد شد. کاربران در این باره در حساب‌های توییتر خود نوشته‌اند:

مایکروسافت سرفیس لپ‌تاپ ۲ من بعد از دو ساعت انجام کارهای ساده، خاموش می‌شود و باتری آن کاملا خالی می‌گردد. این در حالی‌ست مدل‌هایی که دوستانم دارند بیش‌تر از ۷ ساعت با انجام کارهای سنگین دوام می‌آورند!

در حقیقت مدل سرفیس لپ‌تاپ ۲ یکی از جدیدترین دستگاه‌های مایکروسافت شمرده می‌شود که کم‌تر از یک سال پیش به بازار معرفی شد. گفته شده که بخش بزرگی از این محصولات حتی در شب، زمانی که در حالت خاموش باشند، بیش‌تر از یک چهارم ظرفیت باتری خود را از دست می‌دهند. مایکروسافت نیز برای اولین بار به این مشکلات واکنش نشان داد و اذعان نمود که این وضعیتی عادی است و باتری دستگاه‌ها در وضعیت مناسبی قرار دارد. یکی دیگر از کاربران محصولات مایکروسافت از مشکلات باتری سرفیس خود شکایت می‌کند:

اخیرا سرفیس لپ‌تاپ ۲ من دچار مشکلات زیادی شده است. در واقع دیشب باتری لپ‌تاپم وقتی که در حال خاموش قرار داشت، تقریبا ۳۰ درصد خالی شد که واقعا موضوع عجیب و غریبی است. حتی بعضی از اوقات، آن‌هم زمانی که دستگاه در حالت کاملا خاموش قرار دارد، ۲۰ ار ظرفیت باتری خالی می‌شود! حتی در حالت Shutdown! واقعا چه خبر است؟

با این‌که مایکروسافت سعی کرده که به این توییت‌های پاسخ‌ بدهد و کاربران را راهنمایی کند، اما هیچ راه‌حل همه‌جانبه‌ای را ارائه نداده است.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا مایکروسافت می‌تواند مشکل دستگاه‌های خود را برطرف سازد؟ آیا این شرکت قادر به ساختن کامپیوترها و لپ‌تاپ‌هایی با کم‌ترین نقص است؟ آیا در حال حاضر از محصولات این شرکت استفاده می‌کنید؟ خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید