ویندوز ۱۰ توانسته ۵۰ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد

ویندوز 10

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی Netmarketshare برای ماه آگوست سال ۲۰۱۹، کمپانی مایکروسافت توانسته است تا در رده‌بندی مناسبی قرار بگیرد. پس از سرمایه‌گذاری‌های متعدد این کمپانی بر روی ویندوز ۱۰، نهایتا توانست تا ۵۰ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد. اما اگر نگاهی به آمار منتشر شده در مورد مرورگرها بیندازیم، Microsoft Edge و Internet Explorer هر دو در بازار با کاهش سهام روبرو شده‌اند.

ویندوز 10

با بررسی آمارها متوجه این موضوع می‌شویم که سهم ویندوز ۱۰ نسبت به ماه گذشته ۲ درصد افزایش داشته و اکنون به ۵۰٫۹۹ درصد رسیده است. از طرفی دیگر، سهم ویندوز ۷ به ۳۰٫۴۴ درصد کاهش یافته است. در جایگاه سوم، سیستم عامل مک با ۵٫۹۵ درصد قرار دارد. با این حال که اکنون خبرهای خوبی برای سیستم‌عامل مایکروسافت به ارمغان آمده است ولی باید این شرکت در تلاش باشد تا ۳۰ درصد سهام ویندوز ۷ را نیز تحت فشار قرار داده تا به سمت ویندوز ۱۰ گرایش پیدا کنند، زیرا هم‌اکنون آخرین بروزرسانی‌های ویندوز ۷ در حال انتشار می‌باشد.

ویندوز 10

اگر کمی تخصصی‌تر به بخش مرورگر‌ها توجه نماییم، خواهیم دید که Microsoft Edge تا به امروز توانسته است تا سهم کوچکی از بازار را به خود اختصاص دهد. از طرفی دیگر، سهم مرورگر گوگل کروم به ۶۷٫۲۲ درصد کاهش یافته و در رده‌ی بعدی موزیلا فایرفاکس قرار دارد که ۸٫۴۳ درصد از سهم بازار را تصرف نموده است. بر اساس آمارهاف Internet Explorer توانسته ۷٫۵ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد. در نهایت Microsoft Edge با ۶٫۳۴ درصد در جایگاه چهارم قرار دارد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، این ماه کمپانی مایکروسافت توانسته پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشد. اکنون این شرکت می‌تواند این واقعیت را جشن گرفته تا افراد بیشتری تمایل به استفاده از ویندوز ۱۰ پیدا کنند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید