گوگل بار دیگر با کارمندان خود بر سر همکاری با دولت درگیر شد

اخبار ، انتخاب سردبیر ، کسب و کار ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

گوگل بار دیگر موضوع دادخواست کارمندانش قرار گرفت، زیرا همکاری این شرکت با سرویس شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS)؛ به‌عنوان شاخه‌ای از وزارت امنیت ملی، آشکار شده است.

فعالان گروه Mijente، قراردادی مربوط به سال ۲۰۱۷ را کشف کرده‌اند که ارزشی بالغ بر ۷۵۰۰۰۰ دلار دارد و با یکی از تأمین‌کنندگان خدمات ابری به نام Apigee Edge Private Cloud بسته شده است.

سرویس USCIS وظیفه نهادینه‌سازی و تنظیم امور مربوط به مهاجرت را دارا است، این سرویس به طور فزاینده‌ای بر افزایش شمار مهاجران متمرکز شده و همچنین متهم به همکاری نزدیک با ICE (سازمان مهاجرت و امور گمرک) در چند سال اخیر است، از جمله تلاش جهت اخراج کسانی که استثناء پزشکی دارند.

طی دادخواست اخیر، کارمندان گوگل از این شرکت خواستند که علناً متعهد شود تا زمانی که این نهادها دست از نقض حقوق بشر برندارند، از فعالیت‌های CBP ،ICE (سازمان گمرک و حفاظت از مرزها) یا ORR (دفتر اسکان مجدد پناهندگان) در زمینه‌های زیرساخت، بودجه یا منابع مهندسی، چه به‌طور مستقیم و چه غیرمستقیم، پشتیبانی ننماید.

گوگل و USCIS از پاسخگویی در رابطه با مشخصات مربوط به این قرارداد، از جمله نحوه استفاده از آن، خودداری نمودند. در عوض، گوگل سعی کرده است که با یادآوری قوانین مربوط به بحث و گفتگو، اعتراضات کارکنان را فرونشاند. این قانون بیان می‌دارد که مختل کردن روز کاری جهت اعتراضات سیاسی، خلاف قانون است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید