تاریخ برگزاری رویداد پیکسل ۴ مشخص شد؛ رونمایی از دیگر محصولات گوگل

به نظر می‌رسد که انتظار طولانی برای پیکسل ۴ به انتهای خود رسیده است. گوگل به تازگی اصحاب رسانه را برای رویدادی که در تاریخ پنج شنبه ۲۴ مهر ماه (۱۵ اکتبر) در نیویورک برگزار می‌شود، دعوت کرده است تا «چیزهای جدیدی که توسط گوگل ساخته شده‌اند را ببینند».

از متن این دعوتنامه اطلاعات چندانی بدست نمی‌آید اما گوگل معمولاً در ماه اکتبر میلادی از پیکسل‌های جدید، نِست و دستگاه‌های Home هوشمند و لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های به‌روزشده کروم رونمایی می‌کند. برند «ساخته شده توسط گوگل» همان چیزی‌ست که گوگل برای محصولاتی که توسط خود این شرکت تولید می‌شود استفاده می‌کند.

اگرچه به طور مشخص در این دعوتنامه به رونمایی از گوشی پیکسل ۴ اشاره نشده، اما در چند وقت اخیر، غول جستجوی اینترنتی دنیا اقدام به انتشار جزئیات کوچکی از این دستگاه کرده است. به طور نمونه، این شرکت تصاویری از دوربین این گوشی توییت کرده و خبر از فناوری جدیدی برای ژست‌های حرکتی آن داده است. جزئیات خود تلفن همراه نیز توسط منابع مختلف فاش شده است.

عرضه پیکسل ۴ آزمون بزرگی برای گوگل خواهد بود. اوایل سال جاری، راث پورات مدیر ارشد بخش مالی این شرکت در تماسی تلفنی اظهار داشت که فروش گوشی‌های پیکسل به واسطه «فشارهای اخیر در بازار تلفن‌های هوشمند پریمیوم» کاهش یافته است. غول دنیای تکنولوژی در پاسخ به این فروش کم، از گوشی مقرون به صرفه پیکسل ۳A رونمایی کرد.

به نظر می‌رسد که این اقدام گوگل نتیجه‌بخش بوده است. در ماه ژوئن، ساندار پیچای بیان داشت که به لطف فروش بالای پیکسل ۳A، فروش گوشی‌های پیکسل در سه ماهه دوم سال تقریباً دو برابر شده است. مدیرعامل گوگل همچنین خبر از عرضه این گوشی‌های هوشمند در فروشگاه‌های بیشتری در بازار نیز داد.

گوگل از گوشی پیکسل اصلی به عنوان نخستین تلفن هوشمند تولید شده توسط خودش در سال ۲۰۱۶ میلادی رونمایی کرد. گوگل پیش از این، با همکاری شرکت‌هایی نظیر اچ‌تی‌سی و ال‌جی اقدام به تولید سری گوشی‌های نکسوس می‌کرد که شامل نسخه خام سیستم عامل اندروید بود. گوگل ۲ سال پیش حدود ۱ میلیارد دلار به شرکت اچ‌تی‌سی پرداخت کرد تا هزاران مهندس این شرکت را جهت کار برروی گوشی‌های پیکسل و دیگر دستگاه‌های گوگل به استخدام خود درآورد.

رویداد روز ۲۴ مهر (۱۵ اکتبر) به صورت زنده نیز پخش خواهد شد. گوگل ماه آگست رسماً تائید کرد که ماریو کییروز، کسی که تیم گوگل پیکسل را رهبری می‌کرد، بخش سخت‌افزاری این شرکت را ترک کرده است. او گفته که پُست جدیدی در دفتر ساندار پیچای گرفته اما تا این لحظه هیچ جزئیاتی از شغل جدید او در دست نیست.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید