ورایزن به حامی جدید گوشی OnePlus 8 Pro تبدیل خواهد شد

شواهد موجود حاکی از آن است که گوشی OnePlus 8 Pro به عنوان یکی از محصولات آتی شرکت وان پلاس قرار است تحت خدمات شرکت مخابراتی ورایزن در آمریکا عرضه شود.

گوشی OnePlus 8 Pro به احتمال فراوان در سال آینده‌ی میلادی به بازار خواهد آمد. اگرچه اطلاعات چندانی از مشخصات فنی این محصول در دست نیست، اما به نظر می‌رسد که این گوشی جدید برخلاف اعضای پیشین خانواده‌ی وان پلاس توسط شرکت مخابراتی ورایزن در آمریکا حمایت خواهد شد.

حدود یک سال قبل گوشی OnePlus 6T که برای نخستین بار وارد بازار شده بود حامی دیگری داشت و توسط شرکت تی‌موبایل (T-Mobile) در آمریکا عرضه شد. پس از آن نوبت به عرضه‌ی گوشی OnePlus 7 Pro رسید که این محصول نیز با حمایت شرکت تی‌موبایل وارد بازار آمریکا شد. البته شرکت چینی وان پلاس برای عرضه‌ی نسخه‌ی ۵G این گوشی در بازار آمریکا قراردادی را با شرکت مخابراتی اسپرینت به امضا رساند و حامی تازه‌ای برای خانواده‌ی وان پلاس دست و پا کرد.

به تازگی مشخص شده است که عضو دیگر خانواده‌ی وان پلاس یعنی گوشی گوشی OnePlus 7T به زودی و در تاریخ ۱۰ اکتبر امسال به بازار خواهد آمد. به نظر می‌رسد که این محصول در بازار آمریکا حضور نخواهد داشت. با این حال شایعاتی وجود دارد مبنی بر آن‌که نسخه‌ی ویژه و ۵G این گوشی که پسوند مک‌لارن را به دنبال نام خود یدک می‌کشد در بازار آمریکا نیز حضور خواهد داشت. البته این محصول قرار نیست توسط دو شرکت تی‌موبایل یا اسپرینت در بازار آمریکا عرضه شود. بلکه حامی اصلی آن شرکت مخابراتی ورایزن خواهد بود.

گوشی OnePlus 8 Pro

در کنار این موضوع به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده است مبنی بر این که شرکت ورایزن قصد دارد حمایت محصولات جدید شرکت وان پلاس در سال ۲۰۲۰ را بر عهده بگیرد. با توجه به این که محصول بعدی شرکت وان پلاس، همان گونه که در سطور پیشین این متن به آن اشاره شد، در تاریخ ۱۰ اکتبر به باز خواهد آمد، این شرکت چینی احتمالا تا حدود شش یا هفت ماه دیگر محصول تازه‌ای را به بازار عرضه نمی‌کند.

پس از آن محتمل‌ترین گزینه‌ی وان پلاس برای عرضه به بازار گوشی OnePlus 8 Pro خواهد بود که احتمالا در سال ۲۰۲۰ به بازار می‌آید. سیاست فعلی شرکت وان پلاس عرضه‌ی محصولات جدید با پسوند پرو در نیمه‌ی نخست سال و عرضه‌ی محصولاتی با پسوند تی در نیمه‌ی دوم سال است. از همین رو گزینه‌ی شاخص‌تری نسبت به گوشی OnePlus 8 Pro برای عرضه در سال آینده باقی نمی‌ماند. بنابراین به نظر می‌رسد که شرکت ورایزن قصد دارد حمایت همین محصول را در آمریکا بر عهده بگیرد.

مسلما همکاری ورایزن با وان پلاس و عبور از دو شرکت تی‌موبایل و اسپرینت به نفع شرکت چینی وان پلاس خواهد بود. چرا که شرکت مخابراتی ورایزن هم‌اکنون کاربران بیشتری را در آمریکا نسبت به دو شرکت یاد شده تحت پوشش قرار داده است. بنابراین قادر است مخاطبان بالقوه‌ی پرشمارتری را در اختیار وان پلاس و محصولات تولید شده توسط این شرکت چینی قرار دهد.

البته با توجه به شرایط فعلی می‌توان قراردادی که میان دو شرکت ورایزن و وان پلاس بسته شده است را تا حدی شکننده دانست. به این دلیل که دولت آمریکا تصمیم دارد بر تمام گوشی‌های هوشمندی که از چین وارد آمریکا می‌شوند یک تعرفه‌ی پانزده درصدی را اعمال کند. اگرچه اجرای این تصمیم به تعویق افتاده است اما پس از اجرای آن احتمالا شاهد گران شدن گوشی‌های هوشمند چینی در بازار آمریکا خواهیم بود.

گوشی OnePlus 8 Pro

با توجه به آن که یکی از ویژگی‌های اصلی گوشی‌های چینی و خصلتی که اولویت خرید آن‌ها را نسبت به محصولات ساخت کره یا گوشی‌های آیفون ساخت آمریکا بالا می‌برد قیمت پایین‌تر آن‌ها است، اجرای این تصمیم و قرار دادن تعرفه بر این محصولات می‌تواند مهم‌ترین پتانسیل آن‌ها یعنی اقتصادی بودن را تا حدی کم‌ اثر کند. بنابراین احتمالا تمایل شرکت‌های مخابراتی بزرگ برای عرضه‌ی این محصولات نیز به نسبت مشخصی پایین خواهد آمد.

این امر می‌تواند عرصه را برای افزایش فعالیت شرکت اپل و شرکت‌های کره‌ای نظیر سامسونگ و ال جی در بازار آمریکا مناسب‌تر کند و شرکت‌های مخابراتی نام‌آشنا را به سمت حمایت از گوشی‌های هوشمند تولید شده توسط این شرکت‌ها سوق دهد.

بر این اساس نمی‌توان دورنمای مشخصی را برای همکاری طولانی مدت دو شرکت ورایزن و وان پلاس ترسیم کرد. شاید همکاری این دو شرکت همچنان ادامه یابد و شاید گوشی OnePlus 8 Pro آخرین محصولی باشد که توسط شرکت ورایزن در بازار آمریکا عرضه خواهد شد. به هر حال آن چه با توجه به اطلاعات موجود محتمل به نظر می‌رسد آن است که گوشی OnePlus 8 Pro توسط ورایزن در آمریکا عرضه خواهد شد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید