گوگل قابلیت Live Captions را به اپلیکیشن Hangouts Meet اضافه نمود

اخبار ، اخبار اپلیکیشن‌ها ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

قابلیت Live Captions، در اوایل سال جاری در کنفرانس I/O گوگل نمایش داده شد، اما این غول جستجو، تاریخ دقیق عرضه آن را اعلام نکرد. با استفاده از Live Captions، موانع تماس‌های ویدیویی جهت برگزاری جلسات بین کاربران دارای توانایی‌های شنوایی مختلف، برداشته می‌شوند. در این صورت، مهم نیست که آن‌ها شخصاً یا از راه دور، در آن جلسات شرکت نمایند.

گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد که کاربران Hangouts Meet، قادر به استفاده از این قابلیت خواهند بود. این ویژگی در حال حاظر تنها بر روی دستگاه‌های اندرویدی در دسترس قرار دارد، اما گوگل تایید کرده که به‌زودی، این قابلیت را به iOS و همچنین فضای وب، اضافه خواهد نمود.

اگر از یک دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، اکنون می‌توانید گزینه closed captions را در سمت راست برنامه Hangouts Meet، در هنگام برگزاری جلسات مورد استفاده قرار دهید. در حال حاضر، این ویژگی تنها برای کاربران انگلیسی زبان موجود است.

به یاد داشته باشید که هنگامی که Live Captions فعال می‌شود، این زیرنویس‌ها فقط در همان دستگاه قابل‌ مشاهده خواهند بود و سایر افراد نیز باید، جداگانه اقدام به فعال‌سازی این قابلیت نمایند.  لازم به ذکر است که زیرنویس‌ها در هنگام ضبط کردن ویدیوی آن جلسه، وجود نخواهند داشت.

Live Captions از دیروز در دستگاه‌های اندرویدی آغازبه‌کار کرده است، اما به گفته گوگل، چند هفته طول می‌کشد تا در دسترس تمامی کاربران Hangouts Meet قرار گیرد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید