بروزرسانی مرورگر کروم برای سیستم‌عامل اندروید منتشر شد

مرورگر کروم

کمپانی گوگل پیشرفت‌های بسیار مهمی را در مرورگر موبایلی خود یعنی گوگل کروم (Google Chrome) ارائه نموده است. این مرورگر از زمان اولین انتشار (هفت سال پیش)، به دفعات بروزرسانی‌های مختلفی را دریافت نموده اما تعداد کمی از این بروزرسانی‎‌ها مربوط به بخش Tab مرورگر بوده است.

خب، اکنون این بخش از گوگل کروم نیز در حال تغییر است، زیرا کمپانی گوگل اخیرا اعلام کرده است که طی چند هفته‌ی آینده، قرار است کاربران سیستم‌عامل اندروید یک طرح شبکه‌ای (grid layout) جدید را شاهد باشند که به آن‌ها کمک خواهد کرد تا Tabهای مختلف در مرورگر را به راحتی انتخاب کنند و همچنین بتوانند تصاویر موجود در گوشه‌ی هر یک از این Tabها را باز کنند.

لازم به ذکر است که این تغییرات تنها برای کاربران نسخه‌ی اندروید این مرورگر ارائه شده است، زیرا کاربران iOS قبلا این ویژگی را در دستگاه خود دریافت نموده‌اند. علاوه بر طرح شبکه‌ای جدید در گوگل کروم، یک روشی جدید برای گروه‌بندی تب‌ها بر روی گوشی و یا تبلت‌های اندرویدی نیز وجود دارد که کاربران را برای ردیابی تب‌های باز شده کمک می‌کند. اکنون پس از باز کردن یکی از تب‌های گروه‌بندی شده، می‌توانید به راحتی بین تب‌های موجود در داخل گروه با استفاده از تعویض تب جدید در پایین صفحه، تغییر ایجاد کنید.

به منظور راحتی شما قابلیتی فراهم شده است تا وقتی انگشت خود را بر روی تب موردنظر قرار می‌دهید، می‌توانید عنوان آن تب را مشاهده نمایید. در نهایت، کمپانی گوگل هم در نسخه‌ی اندرویدی و هم در نسخه‌ی دسکتاپ این مرورگر از یک سیستم راهنمای داخلی استفاده کرده است. با استفاده از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم زمانی که قصد دارید موردی را جستجو کنید، می‌توانید آن را در نوار آدرس این مرورگر تایپ کنید تا نتیجه را دریافت نمایید؛ با سرعت بسیار زیادی به نتیجه خواهید رسید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید