تعداد بیماری‌های ناشی از مصرف دخانیات در حال افزایش است

اخبار ، پزشکی ، علم و دانش ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

مقامات بهداشتی مراکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) در روز پنجشنبه گفتند که تعداد موارد ابتلا به بیماری‌های ریوی مرتبط با دخانیات به ۵۳۰ مورد در ۳۸ ایالت افزایش یافته است. طبق گزارش پنجشنبه واشنگتن‌پست، سازمان غذا و دارو تحقیقات جنایی خود را در مورد شیوع این بیماری‌ها آشکار کرده‌ است. تاکنون هفت مرگ تأیید شده ناشی از این بیماری‌ها به ثبت رسیده است.

سازمان غذا و دارو گفته‌ است که به دنبال پیگرد قانونی افرادی که شاهدانه مصرف کرده‌اند نیست و با اطلاعات به جلو می‌رود. میچ زیلر (Mitch Zeller)، مدیر مرکز محصولات تنباکویی سازمان غذا و دارو (FDA) به واشنگتن‌پست گفت:

تمرکز ما بر روی زنجیره تأمین است. ما نسبت به محصولات حاوی THC (کریستال حشیش) بسیار نگران هستیم.

به تازگی سوءظن‌ها به سمت رقیق‌کننده‌های مواد شیمیایی و یا تغییردهندگان متمرکز شده‌اند، که این مواد در برخی از بازارهای سیاه THC یافت می‌شوند. سازمان غذا و دارو بیش از ۱۵۰ نمونه را از بیماران سراسر کشور جمع‌آوری کرده و اکنون آن‌ها را جهت پیدا کردن مواد مدنظر، مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

طبق گزارش CDC، بیش از نیمی از بیماران، زیر ۲۵ سال سن دارند، دو سوم آن‌ها نیز بین ۱۸ تا ۳۴ و ۱۶ درصد مابقی نیز زیر ۱۸ سال سن دارند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید