شرکت ورایزن جای پای خود در حوزه‌ی واقعیت افزوده را محکم می‌کند

ورایزن

شرکت ورایزن به تازگی تمام تکنولوژی‌ها و نرم‌افزارهای شرکت جونت اکس آر (Jaunt XR) را خریداری کرده است. خبری که به صورت رسمی از سوی مدیران شرکت جونت نیز مورد تایید قرار گرفته است.

شرکت ورایزن یکی از شرکت‌های مخابراتی فعال در آمریکای شمالی به شمار می‌رود و از اعتبار و شهرت قابل توجهی در جهان برخوردار است. این شرکت بزرگ چند سالی است که به خریداری سایر شرکت‌های فعال در دنیای تکنولوژی پرداخته تا حوزه‌ی فعالیت خود را گسترش دهد. از میان شرکت‌های شناخته شده‌ای که در طول سال‌های گذشته به خدمت ورایزن درآمده‌اند می‌توان به شرکت‌های یاهو و AOL اشاره کرد.

حال نوبت به شرکت جونت رسیده است که مسیر مشابهی را طی کند. البته شرکت جونت به صورت کامل توسط شرکت ورایزن خریداری نشده است و تنها تکنولوژی‌ها و تولیدات این شرکت در اختیار ورایزن قرار گرفته‌اند. با این حال مدیران جونت هنوز به صورت واضح و رسمی به تایید این موضوع نپرداخته‌اند که آیا این شرکت نوپا بدون دارایی‌های خود به فعالیت در حوزه‌ی فناوری ادامه خواهد داد یا این که قرار است به طور کامل به کار خود پایان دهد.

جونت در ابتدا یک استارت‌آپ بود که حدود شش سال قبل با هدف تولید ویدیوهای مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی تاسیس شد. فعالیت‌های این استارت‌آپ در ادامه به عرضه شدن یک دوربین ۳۶۰ درجه انجامید. محصولی که در تولید برخی از ویدیوهای شاخص مبتنی بر واقعیت مجازی در نخستین مراحل ورود این تکنولوژی نوین به بازار، مورد استفاده قرار گرفت.

ورایزن

در طول یک سال اخیر مدیران جونت تغییر استراتژی دادند و تمرکز اصلی خود را از حوزه‌ی واقعیت مجازی به حوزه‌ی واقعیت افزوده معطوف کردند. یکی از آخرین تولیداتی که این شرکت به کار روی آن مشغول بود سیستمی به نام AR Cast است. در این سیستم تصاویری از تماشاچیان مسابقات فوتبال به صورت زنده و به شکل تصاویر سه بعدی و شبیه به هولوگرام از طریق شبکه‌ی ارتباطی ۵G پخش می‌شود. حال تمام این تولیدات به شرکت ورایزن تعلق دارد. با توجه به فعالیت ورایزن بر توسعه‌ی شبکه‌ی ارتباطی ۵G هیچ بعید نیست که به زودی شاهد استفاده از سیستم مذکور یا توسعه و تغییر شکل آن توسط این شرکت مخابراتی باشیم.

با توجه به گسترش یافتن حوزه‌ی فعالیت شرکت ورایزن در طول سال‌های اخیر، این شرکت چندان هم با حوزه‌ی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بیگانه نبوده است. چرا که با خریدن شرکت AOL یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی آن به نام رایت (Ryot) نیز به خدمت ورایزن در آمد. زمینه‌‌ی فعالیت شرکت رایت بر تولید محصولات مبتنی بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده متمرکز بود.

پس از سال ۲۰۱۶ میلادی که فعالیت‌های رایت زیر نظر شرکت ورایزن قرار گرفت، این شرکت به خلق یک سیستم تبلیغاتی مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده پرداخت. سال گذشته نیز ورایزن استودیوی تازه‌ای را به منظور گسترش فعالیت‌های رایت تاسیس کرد که هدف اصلی اعضای آن ساخت محصولات سرگرم کننده برای نشان دادن توان و سرعت بالای شبکه‌ی ارتباطی ۵G ورایزن است. بنابراین هیچ بعید نیست که تکنولوژی‌های خریداری شده از شرکت جونت اکس آر نیز به زودی در اختیار کارکنان رایت قرار بگیرد.

به هر حال می‌توان گفت که شرکت ورایزن با این معامله‌ی جدید توانسته است جای پای خود را در دنیای واقعیت افزوده محکم‌تر از قبل کند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید