گوگل قصد دارد تا ژست‌های حرکتی اندروید ۱۰ را به تبلت‌ها بیاورد

اخبار ، سیستم عامل ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

شاید گوگل در حال حاضر به ساخت تبلت‌های مبتنی بر ChromeOS نپردازد، اما این شرکت بهبود این سیستم‌عامل‌ را برای تبلت‌ها رها نکرده است. گوگل پیش از این نیز در طی آزمایشی، یک لایه بهینه‌شده برای لپ‌تاپ را در حالت clamshell mode یافته بود، و اکنون حرکت مشابهی را نیز برای تبلت‌ها انجام داده است.

گوگل این بررسی را در پشت برچسب chrome: //flags/#shelf-hotseat پنهان کرده‌ است. این ویژگی کار زیادی را انجام نمی‌دهد بلکه فلشی به سمت تکامل ناوبری در حالت تبلت است. این رابط کاربری جدید چنین ظاهری دارد:


همان‌طور که می‌توانید ببینید، این ظاهر در واقع تقلیدی از رابط حرکتی اندروید ۱۰ است اگرچه این کنترل‌های حرکتی به همان‌ اندازه‌ای که اشاره شده‌، کار نمی‌کنند. اگر گوگل بخواهد که همه سیستم‌عامل‌های خود را با هم جمع کند، این کار بسیار منطقی به نظر می‌رسد و یک منطق پیمایشی مشترک، به‌معنای حداقل کاری است که آن‌ها می‌توانند در این باره انجام دهند. آیپد اپل در حال حاظر بر یک ناوبری حرکتی استوار است، بنابراین گوگل نیز می‌تواند از آنچه که اکثریت کاربران تبلت‌ها به آن عادت دارند، الهام بگیرد.

در حالی که گوگل به این زودی‌ها قصد ندارد که  یک تبلت مبتنی بر ChromeOS را عرضه نماید، اما اهالی مانتین ویو در حال عرضه یک Pixelbook Go در طی هفته آینده هستند. بنابراین ما خواهیم دید که آیا این شرکت، پلتفرم ChromeOS را در این دستگاه ارائه خواهد داد یا خیر؟

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید