اچ‌تی‌سی در زمان مناسب به بازار گوشی‌های پریمیوم باز خواهد گشت

اچ‌تی‌سی دیگر جزو بازیگرهای اصلی بازار تلفن‌های هوشمند نیست اما به نظر می‌رسد که این شرکت تایوانی برنامه‌هایی برای بازگشت به این بازار دارد. آخرین باری که اچ‌تی‌سی سهم عمده‌ای در بازار تلفن‌های هوشمند داشت به سال ۲۰۱۱ میلادی باز می‌گردد؛ زمانی که بیش از ۱۰ درصد فروش جهانی گوشی‌های همراه در اختیار این شرکت تایوانی قرار داشت.

اگر هشت سال جلوتر برویم، اچ‌تی‌سی دیگر در نمودارهای فروش جهانی تلفن‌های هوشمند دیده نمی‌شود. با این حال، اگر کسب و کار واقعیت مجازی شرکت مورد بحث طی دو سال آینده با رشد روبرو شود، ممکن است شاهد تغییر وضعیت اچ‌تی‌سی در بازار تلفن‌های همراه باشیم.

به تازگی ایو مایترس (Yves Maitres)، مدیرعامل جدید اچ‌تی‌سی که قبلاً مدیر اجرایی شرکت Orange بود، در پنل TechCrunch Disrupt حضور یافت و در خصوص وضعیت این شرکت در زمینه تجارت موبایل صحبت کرد. نخست، او اشاره کرد که عدم حضور فعال اچ‌تی‌سی در زمینه موبایل به این خاطر است که این شرکت تایوانی بیشتر منابع خود را صرف بخش واقعیت مجازی خود کرده است.

اچ‌تی‌سی نوآوری در زمینه سخت‌افزار تلفن‌های هوشمند را متوقف کرده است. و شرکت‌هایی نظیر اپل، نظیر سامسونگ و این اواخر، شیائومی، کار فوق‌العاده‌ای در زمینه سرمایه‌گذاری برروی سخت‌افزار تلفن‌های همراه داشته‌اند. ما این کار را نکردیم، چراکه برروی نوآوری در زمینه واقعیت مجازی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

ماینترس در ادامه در خصوص ۵G صحبت کرد و آن را تنگراه اصلی رشد دانست و افزود که موفقیت HTC وابسته به توسعه بازارهای مختلف نیست. وی همچنین ابراز داشت که این شرکت در بخش گوشی‌های پریمیوم با تمرکز برروی کشورهایی با تولید ناخالص بومیِ زیاد، فعال خواهد بود.

با وجود اینکه شرکت اچ‌تی‌سی در طول این سال‌ها، گوشی‌های میان‌رده متعددی روانه بازار کرده باید دید که آن‌ها چگونه بار دیگر در زمینه بازار تلفن‌های پریمیوم حضور خواهند یافت و آیا موفق خواهند شد بار دیگر نام خود را در این حوزه مطرح کنند یا خیر.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید