یوتیوب به سیاست‌مداران اجازه رزرو مکان‌های تبلیغاتی برای انتخابات ۲۰۲۰ را می‌دهد

یوتیوب به سیاست‌مداران اجازه می‌دهد تا فضاهای تبلیغاتی باارزش را بر روی این پلتفرم خریداری نمایند، از جمله تبلیغات تأثیرگذار بر ایالت‌های مهم در رأی‌گیری‌های اولیه مانند اوهایو و کارولینای جنوبی.

به گفته وال استریت ژورنال، این شرکت یک ابزار جدید را که به‌تازگی راه‌اندازی شده‌، به سیاست‌مداران و تیم‌های انتخاباتی آن‌ها ارائه خواهد کرد. این ویژگی به کاندیداهای انتخاباتی اجازه می‌دهد تا مکان‌های تبلیغاتی خود را از ماه‌ها قبل، تضمین کنند. از ۲۴ آبان (۱۵ نوامبر) گوگل به خریداران اجازه خرید مکان‌های تبلیغاتی موجود در یوتیوب را برای تمامی سال ۲۰۲۰ خواهد داد.

این ابزار جدید، Instant Reserve نام دارد و در واقع یک ابزار رزرو جدید در سیستم تبلیغاتی Google Ads محسوب می‌شود. این شرکت در حال انجام آزمایش‌های مشترک با تبلیغ‌کنندگان صنایع گوناگون است. هدف این است که این ابزار جدید به بازاریابان اجازه برنامه‌ریزی و رزرو کمپین‌های انتخاباتی، آن‌هم با بودجه ثابت و از قبل پیش‌بینی‌شده را بدهد.

گوگل که درواقع مالک یوتیوب است، با سیاست‌مداران ارشد از جمله دونالد ترامپ و بسیاری از پیشتازان رقابت نامزدی حزب دموکرات، قراردادی ۲۱.۸ میلیون دلاری را که مربوط به تبلیغات بوده، امضاء کرده است. دسترسی داشتن به نقاط تبلیغات برتر در یوتیوب، به‌ویژه در صفحه اصلی آن، می‌تواند یک مزیت بزرگ برای سیاست‌مداران به حساب آید.

بنا بر گزارش وال استریت ژورنال، این مبلغ در واقع به میزان قابل‌توجهی کم‌تر از چیزی است که سیاستمداران در تبلیغات فیسبوک خرج می‌نمایند. مبلغ مربوط به فیسبوک در حدود ۴۳ میلیون دلار است. به نظر می‌رسد که دادن کنترل بیشتر به سیاست‌مداران در رابطه با مکان تبلیغاتی، و همچنین هدف قراردادن مخاطبان خاص، باعث دور شدن پول‌ها از فیسبوک می‌شود. بنا بر گزارش‌ها، یوتیوب تحقیقاتی را با همراهی خریداران بزرگ، درست قبل از میانه‌های سال ۲۰۱۸ انجام داده، که در آن گروه‌های مخاطب این پلتفرم که می‌توانند همان رأی‌دهندگان آینده نیز باشند، بر اساس علایقشان دسته‌بندی شده‌اند.

یوتیوب اخیراً یک فرمت تبلیغاتی جدید را برای افرادی که از اپلیکیشن TV این شرکت استفاده می‌کنند، معرفی کرده‌ است. این شرکت آگهی تبلیغاتی موجود در بالای صفحه اصلی این پلتفرم را به دارندگان این اپلیکیشن نشان می‌دهد. داشتن دسترسی به این قسمت نیز می‌تواند به سیاست‌مداران کمک نماید تا کمپین انتخاباتی خود را گسترش دهند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید