ویژگی امنیتی جدید اینستاگرام برای مدیریت مجوزهای اپلیکیشن‌ها

اخبار اپلیکیشن‌ها ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

اینستاگرام قابلیت جدیدی را اضافه کرده است که از طریق آن می‌توانید مدیریت داده‌هایی که با اپلیکیشن‌های شخص ثالث اشتراک می‌گذارید را به‌دست بگیرید.

شما با به‌روز کردن اینستاگرام خود می‌توانید پس از وارد شدن به قسمت تنظیمات به بخش امنیت رفته و با ورود به گزینه اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌ها، ببینید که چه سرویس‌های شخص ثالثی به اطلاعات شما دسترسی دارند. ازطریق این بخش کاربران می‌توانند اپلیکیشن‌هایی که مجوزهای دسترسی‌شان فعال بوده یا منقضی شده است را مشاهده کنند. دسترسی و مجوزهای داده‌شده به اپلیکیشن‌ها ممکن است به آن‌ها اجازه داده باشد تا به اطلاعاتی نظیر اطلاعات حساب کاربری شما، نام کاربری‌تان، نوع حساب کاربری، متن پست‌ها و ویدیوها و همچنین تصاویرتان دسترسی داشته باشند.

با گسترش اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات چاپ تصویر که از کاربران اجازه دسترسی به تصاویر از طریق اینستاگرام را می‌خواهند، تشخیص فعالیت این پلتفرم‌ها سخت بوده و نمی‌توان به‌درستی متوجه شده که کدام یک به‌حساب کاربری شما در اینستاگرام دسترسی دارند. به همین منظور اینستاگرام صفحه تأییدیه مجوزها را به اپلیکیشن خود اضافه کرده که در این صفحه می‌توانید فهرستی از برنامه‌هایی که درخواست دسترسی به اطلاعات تلفن همراه شما دارند را ببینید. همچنین از طریق این صفحه می‌توانید دسترسی‌های مربوطه را به برنامه‌ها داده یا دسترسی‌ها را از آن‌ها سلب کنید.

البته اینستاگرام گفته است که انتشار کامل این قابلیت بر روی اپلیکیشن‌هایش در حدود شش ماه زمان می‌برد که می‌توان گفت زمان زیادی است. معمولاً اینستاگرام در طی چند هفته قابلیت‌های جدید خود مانند ویژگی‌های مربوط به استوری‌ها را عرضه می‌کرد. اما حالا دقیقاً مشخص نیست که چه چیزی باعث شده تا انتشار این ویژگی امنیتی ماه‌ها طول بکشد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید