مارک هورد مدیر عامل پیشین اوراکل و اچ پی درگذشت

مارک هورد مدیرعامل اوراکل در سن ۶۲ سالگی درگذشت.

درگذشت مارک هورد (Mark Hurd) ابتدا روز گذشته از طریق یک ایمیل به کارکنان این شرکت اطلاع داده شد و سپس در مطلبی که لری الیسون هم بنیانگذار و مدیر ارشد تکنولوژی اوراکل در وبسایت شخصی هورد منتشر کرد، به تایید رسید. در این مطلب آمده است: هورد اخیرا به دلایل پزشکی کار خود را ترک کرده بود و گفته بود که می‌خواهد روی سلامتی اش تمرکز کند.

با اندوه فراوان به همه افرادی که در اوراکل هستند اطلاع می‌دهم که مارک هورد ابتدای صبح از دنیا رفته است. مارک دوست و همکار نزدیک و بی نظیر من بود. اوراکل حالا یکی از مدیران با استعداد و دوست داشتنی خود که یک دهه از حضور ارزشمندش می‌گذرد را از دست داده است.

هورد که پیشتر در سمت مدیر عاملی شرکت Hewlett-Packard (به اختصار اچ پی) نیز فعالیت کرده بود در سال ۲۰۱۰ میلادی به اوراکل پیوست و در آن زمان به همراه سافرا کاتز (Safra Catz) به صورت مشترک ریاست هیئت مدیره این شرکت را در دست گرفت. این دو نفر در سال ۲۰۱۴ مشترکا به سمت مدیرعاملی اوراکل رسیدند و به جای الیسون تکیه بر این مسند زدند. الیسون نیز در مقابل سمت مدیر ارشد تکنولوژی یا CFO را بر عهده گرفت.

طی ۱۰ سال گذشته هورد نقشی کلیدی را در رشد اوراکل ایفا کرد و از جمله مهره‌های بسیار مهم برای حضور این شرکت در عرصه کلاود به شمار می‌رفت؛ جایی که اوراکل با رقبای بسیار بزرگی نظیر مایکروسافت و آمازون روبرو بود.

هورد در زمان تصدی سمت مدیرعامل Hewlett-Packard  از جمله شخصیت‌های بسیار مهم سیلیکون ولی به شمار می‌رفت هرچند که کمی بعد به اتهام آزار جنسی مجبور به ترک این پست شد. البته اعضای هیئت مدیره اچ پی در نهایت به این نتیجه رسیدند که هورد سیاست‌های شرکت را زیر پا نگذاشته هرچند که با بی نظمی هایی در گزارش‌های مالی او روبرو شدند.

الیسون در ادامه مطلب خود برای از دست دادن مارک هورد چنین نوشته است:دل ما برای ذهن هوشیار مارک و توانایی بی مانند او در تحلیل، ساده سازی و حل مساله تنگ می‌شود. برخی از ما نیز دلمان برای دوستی با او و راهنمایی هایش تنگ می‌شود. من نیز برای محبت و حس شوخ طبعی او دلتنگ خواهم شد.

اوراکل از غول‌های صنعت تکنولوژی دنیاست که در زمینه توسعه نرم افزارهای سازمانی و مدیریت دیتابیس فعالیت دارد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید