همکاری ال‌جی و کوالکام برای ساخت پلت‌فرم سامانه‌ی اطلاعات خودرو

ال‌جی الکترونیکس اعلام کرده است که با همکاری شرکت کوالکام به توسعه‌ی پلت‌فرم اطلاعاتی خود به نام «WebOS Auto» خواهد پرداخت. این پلت‌فرم در خودروهای روزمره استفاده خواهد شد. پلت‌فرم مذکور به خودروی متصل به این سامانه اجازه می‌دهد تا گستره‌ی وسیعی از ویژگی‌های سرگرم‌کننده و ایمنی را برای کاربر خود به ارمغان آورد.

این قرارداد در یک رویداد بین دو شرکت مذکور و در تاریخ ۲۹ اکتبر سال جاری میلادی، در مرکزشهر سئول و در مرکز توسعه و تحقیق کمپانی ال‌جی الکترونیکس منعقد شد. برطبق این قرارداد، کوالکام مسئولیت تامین سرویس‌ها و راه‌حل‌های شبکه‌ی Snapdragonهای مجهز به فناوری ۵G را برعهده خواهد داشت و ال‌جی نیز به توسعه پلت‌فرم ارتقایافته‌ی WebOS 2.0 خواهد پرداخت که برای رانندگان تجربه‌ای ساده‌تر و برای سرنشینان لذت‌بخش‌تر را فراهم می‌کند.

رئیس و مدیر ارشد فناوری‌های ال‌جی الکترونیکس، دکتر I.P Park، در بیانیه‌ای اعلام کرده است که:

ما این همکاری بین خود و کوالکام را ارزشمندتر می‌دانیم. این همکاری، اکوسیستم و فضای پلت‌فرم WebOS را با استفاده از راه‌حل‌هایی از سوی کوالکام مانند رسانه و شبکه‌ی ۵G توسعه خواهد داد. کصرف‌کننگان قادر خواهند بود تا درون خودروهای متصل به این سامانه، تجربه‌ی مشابه خانه‌ی خود را داشته باشند.

ال‌جی در ماه فوریه‌ی سال ۲۰۱۳ میلادی،پلت‌فرم Linux WebOS را از شرکت اچ‌پی خریداری کرد و از آن در چندین محصول خود همانند تلویزیون‌های ال‌جی، یخچال‌ها و پروژکتورهای هوشمند خود استفاده کرد.

در ملاقات بین این دو غول صنعت و فناوری، ال‌جی در سایت خود از نسخه‌ی دوم WebOS به‌صورت متن‌باز رونمایی کرد. دو شرکت ال‌جی و کوالکام قصذ دارند تا این سیستم جدید خود را در نمایشگاه بین‌المللی CES سال ۲۰۲۰ که در ژانویه آن سال برگزار خواهد شد، رونمایی کنند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید