ممکن است به‌زودی شاهد عرضه پارچه‌های هوشمند مایکروسافت باشیم

بازار پارچه‌های هوشمند در چند سال آینده شاهد رشد عظیمی خواهد بود. با توجه به مطالعات مختلف، پیشرفت سریع در زمینه تحقیق و توسعه و همچنین افزایش به‌کارگیری این کالاهای هوشمند، بیشترین سهم را در این رشد آتی خواهد داشت.

شرکت‌های بزرگ فناوری که به این بازار پیوسته‌اند شامل: گوگل، اپل و سامسونگ می‌شوند. این شرکت‌ها در حال حاضر مشغول آماده‌سازی زمینه برای محصولات نساجی هوشمند خود هستند. حال به نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز می‌خواهد که به این بازار ملحق شود.

ثبت اختراع جدید مایکروسافت که در ماه گذشته توسط USPTO منتشر شد، وجود چند چراغ را در پارچه هوشمند این شرکت نشان می‌دهد. این اختراع که Electronically Functional Yarn نامیده می‌شود، نشان می‌دهد که چگونه الیاف الکتریکی در میان الیاف غیر الکتریکی بخش شده‌اند. به عبارت ساده‌تر، مایکروسافت یک تکه پارچه را پیش‌بینی کرده‌ که فن‌آوری مدرن مبتنی بر کامپیوتر در آن تنیده شده‌ است.

درحالی‌که به نظر می‌رسد این حق اختراع مربوط به یک پیراهن هوشمند باشد که از این فناوری بهره می‌برد، این فناوری می‌تواند به چندین وسیله دیگر که سطوح خارجی پارچه‌ای دارند نیز گسترش یابد.

پارچه‌های هوشمند می‌تواند کاربرد خود را در هر صنعتی ازجمله ورزش و تناسب‌اندام، پزشکی و بهداشتی، خودرو و حمل‌ونقل، خانه و معماری، حفاظت و ایمنی نظامی و همچنین مد و سرگرمی پیدا کنند.

درحالی‌که این پیراهن هوشمند مایکروسافت همان چیزی است که همه مشتاقان فناوری دوست دارند داشته باشند، اما ردموندی‌ها هنوز این اختراع را در یک محصول فیزیکی تجربه نکرده‌اند. ما نیز تابه‌حال چیزی درباره زمان عرضه این محصول به بازار نشنیده‌ایم.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید