مرورگر مایکروسافت ادج به زودی رسما برای سیستم‌عامل لینوکس معرفی خواهد شد

مرورگر مایکروسافت ادج به زودی رسما برای سیستم‌عامل لینوکس معرفی خواهد شد

ماه می سال جاری در کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۱۹ مایکروسافت اعلام شد که این شرکت قصد دارد تا مرورگر مایکروسافت ادج بر پایه‌ی کرومیوم را برای سیستم‌عامل لینوکس ارائه دهد. اما در زمان اعلام این موضوع، مرورگر مذکور در حالت آزمایش بود و به نوعی مراحل ابتدایی فعالیت خود را سپری می‌کرد، بنابراین آنقدرها نمی‌توانستیم به صراحت از این تصمیم مایکروسافت صحبت کنیم. در واقع در زمان برگزاری این کنفرانس حتی نسخه‌ی بتا رسمی این مرورگر برای macOS نیز هنوز ارائه نشده بود.

از همان روز به بعد کمپانی مایکروسافت به دفعات اعلام کرده است که قصد دارد مرورگر مایکروسافت ادج را برای سیستم‌عامل لینوکس ارائه نماید و امرور بالاخره به طور رسمی در سایت خود اعلام کرد که به زودی شاهد استفاده از این مرورگر در لینوکس خواهیم بود. سرانجام در طی جلسه‌ی State Browser در کنفرانس Ignite 2019 در اورلاندو، کمپانی ردموند اعلام کرد که نسخه‌ی کرومیوم مرورگر مایکروسافت ادج برای لینوکس ارائه خواهد شد.

در خصوص زمان ارائه‌ی رسمی این مرورگر، افرادی که به عنوان طرفداران کمپانی مایکروسافت می‌باشند، می‌دانند که معنای coming soon از نظر مایکروسافت چه می‌باشد. تیم Edge به ندرت جزئیات اساسی را در مورد زمان ارائه‌ی رسمی مرورگر منتشر می‌نماید، به همین دلیل اکنون نیز بسیار غیرعادی و تعجب‌آور است که اعلام کرده به زودی ایم مرورگر در دسترس کاربران لینوکس قرار خواهد گرفت. نسخه‌ی کرومیوم مایکروسافت ادج از تاریخ ۱۵ ژانویه برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و macOS در دسترس خواهد بود.

همچنین ممکن است در زمان اعلام شده این مرورگر برای نسخه‌های Canary و Dev لینوکس نیز در دسترس قرار بگیرد. (دقیقا مانند ارائه‌ی پردازنده‌ی ARM64 مبتنی بر ویندوز ۱۰)

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید