نسخه‌های جدید ویژوال استودیو ۲۰۱۹ و قابلیت‌های آنلاین آن به صورت preview منتشر شد

نسخه‌های جدید ویژوال استودیو 2019 و قابلیت‌های آنلاین آن به صورت preview منتشر شد

به هیچ عنوان جای تعجب ندارد که کمپانی مایکروسافت از کنفرانس سالانه‌ی Ignite طبق معمول گذشته برای معرفی نسخه‌های جدید نرم‌افزارهای اختصاصی خود در طراحی‌های مختلف استفاده نماید. امسال نیز این کمپانی همین رویه را در پیش گرفته است و مجموعه‌ی ویژوال استودیو نیز از این قاعده مستثنی نیست. اکنون این کمپانی از فرصت استفاده کرده است تا نسخه‌های preview جدیدی از IDE محبوب خود، هم در ویندوز و هم در سیستم‌عامل مک ارائه نماید.

هم‌اکنون برای کامپیوترهای رومیزی، نسخه‌ی ۱۶٫۴ مد Preview 3 ویژوال استودیو ۲۰۱۹ منتشر شده است که شامل تغییرات زیر می‌باشد:

  • بهبود در فرآیند توسعه‌ی نرم‌افزار با استفاده از چارچوب‌های دقیق
  • استفاده از راهنمای CMakeproject و تجزیه و تحلیل کدها با استفاده از ++C
  • ایجاد یک قاب عمودی برای تب‌های فایلی
  • بهبود عملکرد کلی و رفع برخی از باگ‌های موجود

در حال حاضر شما می‌توانید مد Preview این IDE را به همراه نسخه‌ی اصلی این نرم‌افزار نصب نمایید تا قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید آن را مورد بررسی قرار دهید؛ بدون آنکه نیاز داشته باشید تا در نسخه‌ی اصلی تغییراتی اعمال کنید. اگر علاقه‌مند هستید تا این مورد را اجرا کنید می‌توانید از این لینک جهت دانلود استفاده نمایید.

از طرفی دیگر، ویژوال استودیو سیستم‌عامل مک نسخه‌ی ۸٫۴ مد Preview 2 را ارائه نموده است که شامل بهبود عملکرد، دسترسی و ثبات در توسعه‌ی برنامه‌ها با استفاده از NET Core. و همچنین رفع باگ‌های کلی می‌باشد. در صورتی که اکنون مایل به بررسی مد Preview مک هستید می‌توانید مسیرهای زیر را دنبال نمایید:

  1. مسیر Visual Studio > Check for Updates را دنبال نمایید.
  2. در بخش دسترسی‌ها گزینه‌ی Preview را انتخاب کنید.
  3. دکمه‌ی Switch channel را انتخاب کرده تا وارد کانال مربوطه شوید و سپس بارگیری نسخه‌ی جدید را آغاز نمایید.
  4. دکمه‌ی Restart and Install Updates را جهت شروع نصب بروزرسانی‌ها انتخاب نمایید.

البته لازم به ذکر است که بهره‌مندی از فضای ابری در این نسخه نیز فراموش نشده است و نسخه‌ی پیش رو هم از افزونه‌های Visual Studio Code بهره‌مند می‌باشد و هم نسخه‌ی وب نرم‌افزار! هم‌اکنون بر اساس اطلاعات منتشر شده از پشتیبان ویژوال استودیو ۲۰۱۹، این نسخه در حالت پیش‌نمایش خصوصی قرار دارد ولی می‌توانید از طریق طریق پورتال آنلاین ویژوال استودیو درخواست نمایش دریافت کنید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید