همکاری گوگل با شرکت‌های امنیتی برای شناسایی بدافزارها

اخبار ، هک و امنیت ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲

گوگل امروز خبر داد که با سه شرکت امنیتی همکاری را آغاز کرده تا بدافزارها را پیش از ورود به پلی استور و آسیب رساندن به کاربران شناسایی کند. کمپانی مالک اندروید این همکاری را App Defense Alliance می‌نامد.

سیستم عامل اندروید در بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دستگاه نصب شده بنابراین بر اساس ادعای گوگل، این پلتفرم طعمه جذابی برای افراد سوءاستفاده‌گر به شمار می‌رود. موارد سوءاستفاده می‌تواند نوعی بدافزار یا ویروس و یا کد و رمز برنامه‌نویسی شده برای جاسوسی باشد و در نهایت به سرقت اطلاعات فردی کاربران منجر شود. این نکته‌ای که گوگل به آن اشاره می‌کند، در مورد پلی استور کاملاً درست است زیرا در یک سال اخیر یا بیشتر، کمپانی مالک اندروید باید با توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری متعددی مقابله می‌کرد زیرا بسیاری از این افراد اپلیکیشن‌های مخربی توسعه می‌دادند و منتشر می‌کردند. حالا با همکاری نامبرده، گوگل از سه شرکت ESET، Lookout و Zimperium کمک می‌گیرد تا بتواند بدافزارها را پیش از ورود به پلی استور شناسایی کند.

البته بزرگ‌ترین فروشگاه نرم‌افزاری اندروید هم‌اکنون نیز از سیستم Google Play Protect استفاده می‌کند تا بدافزارها را بشناسد. به علاوه، خودِ گوگل هم از برنامه Play Protect بهره می‌برد تا در هر روز میلیاردها نرم‌افزار را اسکن کند. با این حساب، انتظار می‌رود که تا همین حالا هم برنامه‌های مخرب زیادی شناسایی شده باشند اما گویا مشکل آن‌قدر بزرگ و حاد است که گوگل فکر می‌کند در این مسیر نیاز به چندین همکار دارد زیرا هر چه شرکت‌ها بیشتر کمک کنند، مطمئناً راحت‌تر می‌توانند از انتشار اپلیکیشن‌های ویروسی جلوگیری نمایند و کاربران نیز کمتر سراغ این اپلیکیشن‌ها خواهند رفت.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید