رشد ۴۲ درصدی فروش ساعت‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۹

  • توسط سید محمد معلمی
  • ۱۸/۰۸/۱۳۹۸
  • ۰

علی‌رغم اینکه بازار فروش گوشی‌های هوشمند با رکود قابل‌توجهی روبه‌روست ولی روزبه‌روز به مشتریان ساعت‌ها و دست‌بندهای هوشمند اضافه می‌شود. حالا و بر اساس آمار منتشر شده توسط سایت Strategy Analytics، بیش از ۱۴ میلیون عدد از محصولات نامبرده در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به فروش رسید تا شاهد رشد ۴۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال باشیم.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، اپل با در اختیار داشتن سهمیه ۴۷٫۹ درصدی و فروش ۶٫۸ میلیون ساعت هوشمند، صدرنشین این رده‌بندی لقب گرفته است. شرکت بعدی که با فاصله بسیار زیاد در جایگاه دوم حضور یافته، سامسونگ می‌باشد که با سهم ۱۳٫۴ درصدی یا به عبارتی فروش ۱٫۹ میلیون ساعت هوشمند توانسته بالاتر از فیت‌بیت (Fitbit) قرار گیرد. به علاوه، بیشترین رشد را هم این کمپانی کره‌ای به خودش اختصاص داده به طوری که در یک سال گذشته با افزایش فروش ۷۳ درصدی روبه‌رو بوده است. ضمناً، شرکت فیت‌بیت که به تازگی توسط گوگل خریداری شده هم با سهم ۱۱٫۳ درصدی و با فروش ۱٫۶ میلیون عدد، رده سوم را در اختیار دارد.

برند فروش در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ فروش در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹
اپل ۴٫۵ میلیون ۶٫۸ میلیون
سامسونگ ۱٫۱ میلیون ۱٫۹ میلیون
فیت‌بیت ۱٫۵ میلیون ۱٫۶ میلیون
سایر شرکت‌ها ۲٫۹ میلیون ۳٫۹ میلیون
مجموع ۱۰٫۰ میلیون ۱۴٫۲ میلیون

برند رشد در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ رشد در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹
اپل ۴۵٫۰ درصد ۴۷٫۹ درصد
سامسونگ ۱۱٫۰ درصد ۱۳٫۴ درصد
فیت‌بیت ۱۵٫۰ درصد ۱۱٫۳ درصد
سایر برندها ۲۹٫۰ درصد ۲۷٫۵۰ درصد
مجموع ۶۷ درصد ۴۲ درصد

با توجه به اینکه گوگل با خرید برند فیت‌بیت قصد دارد به بازار ساعت‌ها و دست‌بندهای هوشمند وارد شود و از آن جایی که شیائومی هم به تازگی ساعت هوشمند خودش را معرفی کرده، مطمئناً این بخش از دنیای تکنولوژی آینده درخشان‌تری خواهد داشت و رقبای اپل هم باعث می‌شوند تا این کمپانی آمریکایی با چالش‌های بیشتری روبه‌رو گردد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس