افزایش جزئی فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده توسط سازمان بین‌المللی انتشار داده‌ها (IDC)، فروش گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان و در بازه زمانی ماه‌های ژولای تا سپتامبر با رشد ناچیز ۰٫۸ درصدی مواجه بوده است. در مجموع، طی این دوره ۹۰ روزه بیش از ۳۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار گوشی فروخته شده که نسبت به آمار ۳۵۵ میلیون و ۶۰۰ هزار عدد سال گذشته با پیشرفت روبه‌روست. به علاوه، در مقایسه با سه‌ماهه دوم همین سال ۲۰۱۹ نیز رشد ۱ درصدی به ثبت رسیده است. سازمان مذکور اعتراف می‌کند که برای دومین بار در دو سال گذشته شاهد افزایش فروش در بازار گوشی‌های هوشمند بوده‌ایم.

با مشاهده شرکت‌های تولیدکننده برتر، می‌بینیم که سامسونگ با فروش ۷۸٫۲ میلیون دستگاه توانسته سهم ۲۱٫۸ درصدی را در اختیار بگیرد و صدرنشین باشد و در آمار سالانه خودش نیز رشد ۸٫۳ درصدی را به ثبت برساند. در رده دوم هم هوآوی قرار گرفته به طوری که ۶۶ میلیون ۶۰۰ هزار گوشی (معادل سهم ۱۸٫۶ درصدی) را فروخته است. نکته جالب آن‌که علی‌رغم تحریم‌های دولت آمریکا، این شرکت بیشترین رشد سالانه یعنی به میزان ۲۸٫۲ درصد را ثبت کرده که احتمالاً به خاطر پشتیبانی خودِ مردم چین از او می‌باشد.

برند تعداد دستگاه‌های فروخته شده در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ سهم از بازار در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ تعداد دستگاه‌های فروخته شده در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ سهم از بازار در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ رشد سالانه
سامسونگ ۷۸٫۲ میلیون ۲۱٫۸ درصد ۷۲٫۲ میلیون ۲۰٫۳ درصد ۸٫۳ درصد
هوآوی ۶۶٫۶ میلیون ۱۸٫۶ درصد ۵۲٫۰ میلیون ۱۴٫۶ درصد ۲۸٫۲ درصد
اپل ۴۶٫۶ میلیون ۱۳٫۰ درصد ۴۶٫۹ میلیون ۱۳٫۲ درصد ۰٫۶- درصد
شیائومی ۳۲٫۷ میلیون ۹٫۱ درصد ۳۳٫۸ میلیون ۹٫۵ درصد ۳٫۳- درصد
اوپو ۳۱٫۲ میلیون ۸٫۷ درصد ۳۰٫۰ میلیون ۸٫۴ درصد ۴٫۱ درصد
سایر ۱۰۳٫۰ میلیون ۲۸٫۷ درصد ۱۲۰٫۷ میلیون ۳۴٫۰ درصد ۱۴٫۷- درصد
مجموع ۳۵۸٫۳ میلیون ۱۰۰٫۰ درصد ۳۵۵٫۶ میلیون ۱۰۰٫۰ درصد ۰٫۸ درصد

در رده سوم اپل جای‌گیری کرده زیرا توانست با فروش ۴۶ میلیون و ۶۰۰ هزار ۱۳ درصد بازار را در اختیار بگیرد و نسبت به سال قبل ۰٫۶ درصد پیشرفت کند. پس از او شیائومی به چشم می‌خورد که با فروش ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه چهارم شده ولی در مقایسه با پارسال به میزان ۳٫۳ درصد کاهش فروش داشته است. در رده پنجم هم اوپو حضور یافته که با عرضه ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار گوشی و سهم ۴٫۱ درصدی توانست خود را به عنوان برندی محبوب مطرح کند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید