AMD ممکن است که جهت رقابت با اینتل، واحدهای گرافیکی را در پردازنده‌های Ryzen ۹ خود قرار دهد

اخبار ، سخت‌افزار ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

آخرین پردازنده‌های AMD که از معماری Zen 2 استفاده می‌کنند، عملکردی ایدئال دارند. حال این شرکت آماده است که مدل‌های گران‌قیمت خود را نیز ارتقاء دهد.

تعدادی از تراشه‌های مجتمع (APU) (که درواقع پردازنده‌هایی به‌همراه هسته‌های گرافیکی بوده و همگی بر روی یک تراشه جفت شده‌اند) در یک افشاگری توییتری از جانب Komachi_Ensaka@ که توسط وب‌سایت Notebookcheck به اشتراک گذاشته شده‌ است، ظاهرشده‌اند. این افشاگری، لیستی از محصولات AMD را نشان می‌دهد و در کنار نام هر پردازنده، طرحی وجود دارد که به نظر می‌رسد هسته‌های گرافیکی را نمایش دهد.

در رابطه با چهار پردازنده Ryzen ۹، به نظر می‌رسد که ۱۲ واحد پردازش گرافیکی وجود دارند. این‌ها مدل‌های پروی ۴۵ و ۱۵ واتی Ryzen 9 هستند، که این موضوع باعث می‌شود به نظر برسد که این پردازنده‌ها مدعیان عملکرد بالا در زمینه کامپیوترهای موبایلی هستند.

به‌عنوان تراشه‌های مجتمع، این پردازنده‌ها جلوتر از استانداردهای نام‌گذاری خواهند بود، بنابراین درحالی‌که به‌عنوان سری Ryzen 4000 ظاهر می‌شوند، اما هنوز از معماری  Zen 2 یافت شده در پردازنده‌های Ryzen 3000 استفاده می‌نمایند.

چند تراشه قدرتمند Ryzen 9 در دستگاه‌های موبایلی، می‌توانند منجر به افزایش قدرت فزاینده AMD شده و این شرکت را در زمینه دستگاه‌های همراه به پیش برانند.

این شرکت به‌تازگی به لطف جایگاه برجسته خود در سرفیس لپ‌تاپ ۳ مایکروسافت، رشدی را تجربه کرده است. بااین‌حال، یک مدل ۵ Ryzen به‌همراه نه واحد پردازش گرافیکی Vega آزمایش‌شده و این دستگاه نتوانسته حتی با لپ‌تاپ‌هایی که پردازنده‌های گرافیکی اختصاصی ساده نیز دارند، رقابت نماید.

بااین‌حال، این موضوع می‌تواند با نسل جدید تراشه‌های مجتمع و تعداد واحدهای محاسبه تسریع‌شده، تغییر نماید. تراشه‌های مجتمع Ryzen 9 از کارایی افزایش‌یافته و سرعت کلاک بهتری به لطف طراحی ۷ نانومتری، سود خواهد برد و درنتیجه، حتی از واحدهای گرافیکی داخلی Vega نیز فراتر خواهند رفت.

همان‌طور که پردازنده‌های جدید Ice Lake شرکت اینتل، عملکرد و کارایی را برای تیم آبی افزایش می‌دهند و همچنین معماری Tiger Lake نیز می‌تواند این توان را فراتر ببرد، تراشه‌های مجتمع جدید Ryzen نیز می‌توانند به AMD کمک کنند که با استفاده از راه‌حل‌های یکپارچه، در مقابل اینتل ایستادگی نماید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید