ثبت اختراع جدید مایکروسافت به یک بلندگوی قابل‌حمل اشاره دارد

درحالی‌که دستیار صوتی دیجیتال مایکروسافت یعنی کورتانا در بازار مصرف‌کنندگان خرد وضعیت نامناسبی دارد، این شرکت همچنان سعی می‌کند تا این دستیار هوشمند را در بازار شرکت‌ها به جایگاه مناسبی برساند. یکپارچگی با نرم‌افزار آفیس در Surface Earbud‌های تازه معرفی‌شده، قدمی در این راه بود.

پیش‌تر اظهار می‌گشت که تمرکز این شرکت فقط بر روی بخش شرکتی قرار ندارد. در این اختراع اخیر، مایکروسافت یک بلندگوی با راندمان بالا و قابل‌حمل را نمایان ساخت، که نه‌تنها کیفیت صدای بهتری تولید می‌کند بلکه انرژی کمتری نیز مصرف می‌نماید. این بلندگوی ثبت‌شده حالتی استوانه‌ای شکل داشته و طراحی آن بسیار شبیه به اسپیکرهای معمولی موجود در بازار است.

عنوان «High-efficiency speaker with multi-magnet structure» در تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۸ (مه ۲۰۱۸) به ثبت رسیده و در مورخه ۵ آذر ۱۳۹۸ توسط اداره ثبت اختراعات و نشان‌های تجاری آمریکا (USPTO) منتشر شده است.

این اختراع بیان می‌دارد که در بلندگوهای بزرگ سنتی، از یک تکیه‌گاه انعطاف‌پذیر و موجدار به نام عنکبوتی استفاده می‌شود تا سیم‌پیچ صدا را در داخل یک محفظه به حالت تعلیق درآورند. از نگاهی دیگر، عنکبوت می‌تواند به غشاء (به‌عنوان‌مثال دیافراگم) در یک طرف و به محفظه و یا آهن‌ربا در طرفی دیگر متصل شده و بدین‌صورت در محدوده طیف حرکتی مربوطه، ثبات غشا را فراهم سازد.

مایکروسافت توضیح می‌دهد که فناوری به کار گرفته شده در این گجت، مصرف انرژی در این بلندگو را بهینه‌تر ساخته و ممکن است که به این دستگاه اجازه دهد تا بدون کاهش حجم صدا و یا کیفیت آن، از تقویت‌کننده‌های کوچک‌تری استفاده نماید. این کارایی بهینه‌سازی شده ممکن است که به کیفیت بهتر صدا و یا مصرف کمتر انرژی در مقایسه با بلندگوهای مشابهی که تقویت‌کننده‌ها و یا بلندگوهایی بزرگ‌تر را بدون استفاده از ساختار عنکبوتی جهت ثبات  غشاء به‌کار می‌گیرند، منجر شود.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید