اکسپریا ۱ و اکسپریا ۵ بروزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت کردند

اکسپریا ۱ و اکسپریا ۵ بروزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت کردند

۰هم‌اکنون کمپانی سونی بروزرسانی گوشی‌های خود را به اندروید ۱۰ آغاز کرده است، علاوه بر ۸ گوشی هوشمند موجود در این لیست، ابتدا آخرین پرچمدار سونی این بروزرسانی را دریافت خواهد کرد. به تازگی کاربران اکسپریا ۱ و اکسپریا ۵ گزارش نموده‌اند که اعلانی مبنی بر بروزرسانی اندروید ۱۰ بر روی گوشی خود دریافت کرده‌اند.

این بروزرسانی دارای شماره ساخت ۵۵٫۱٫A.0.748 می‌باشد که همراه با آن پچ امنیتی ۱ نوامبر نیز ارائه شده است (تا به امروز گوشی‌های سونی پچ امنیتی ماه اکتبر را اجرا می‌نمودند). علاوه بر این موارد، بروزرسانی گوشی‌های سونی به اندروید ۱۰ فعالسازی قابلیت حالت تاریک و تغییرات جدید در رابط کاربری دستگاه را به دنبال دارد. همچنین اپلیکیشن‌ها بهتر می‌توانند موقعیت مکانی شما را ردیابی نمایند.

اکسپریا ۱ و اکسپریا ۵ بروزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت کردند

فایل این بروزرسانی ۷۲۵مگابایت حجم دارد و در سراسر دنیا قابل دسترسی و دانلود خواهد بود. اکنون فرآیند انتشار آن طبق سنت همیشگی کمپانی سونی به صورت مرحله به مرحله خواهد بود و از ایالات متحده و اروپا آغاز خواهد شد، بنابراین ممکن است چند روز طول بکشد تا اعلان بروزرسانی OTA بر روی گوشی شما نمایش داده شود.

به این نکته نیز باید اشاره داشته باشیم که برخی از کاربران پس از بروزرسانی به اندروید ۱۰ مشکلاتی را در بخش تماس و انتقال داده گزارش نموده‌اند، به همین جهت ممکن است در طی روزهای آینده شاهد ارائه‌ی یک بروزرسانی جزئی از این سیستم‌عامل نیز باشید. لازم به ذکر است که در گوشی‌های کمپانی سونی پس از بروزرسانی به اندروید ۱۰ نمی‌توانید به اندروید ۹ بازگردید. از طرفی دیگر گویا زمانی که از یک لانچر شخص ثالث استفاده می‌کنید نمی‌توانید در اندروید ۱۰ سونی به صفحه‌ی Recent apps این دستگاه دسترسی داشته باشید.

شش مدل دیگر از سری اکسپریا سونی تا اوایل سال‌ آینده واجد شرایط دریافت بروزرسانی اندروید ۱۰ خواهند بود.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید