به گفته‌ی مایکروسافت میلیون‌ها کاربر از یک رمز تکراری برای ورود به حساب‌های کاربری خود استفاده می‌کنند

اخبار ، هک و امنیت ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
به گفته‌ی مایکروسافت میلیون‌ها کاربر از یک رمز تکراری برای ورود به حساب‌های کاربری خود استفاده می‌کنند

کمپانی مایکروسافت در بین ماه‌های ژانویه و مارس سال جاری میلادی بررسی‌های امنیتی بسیاری در مورد بخش خدمات خود و عملکرد کاربران انجام داده که نتایج آن‌ها بسیار تکان‌دهنده است. به گفته‌ی تیم تحقیقاتی مایکروسافت، میلیون‌ها کاربر از یک رمز عبور Microsoftتکراری برای تمامی حساب‌های کاربری مایکروسافت خود استفاده می‌کنند.

در نتیحه‌ی بخشی از ارزیابی‌های مایکروسافت، این کمپانی بیش از ۳ میلیارد حساب کاربری مایکروسافت را بررسی کرده که در این میان حدود ۴۴ میلیون حساب کاربری مایکروسافت و حساب‌های Azure AD از رمز عبور یکسانی برخوردار بودند که این موضوع نشان می‌دهد که حساب‌های فوق از امنیت بسیار پایینی برخوردار هستند. از طرفی دیگر مایکروسافت خاطرنشان کرد که تقریبا از میان ۳ میلیارد حساب کاربری بسیاری از آن‌ها به صورت آنلاین استخراج شده‌اند که شرکت مجبور به بازنشانی مجدد رمز عبور آن‌ها می‌باشد تا اطمینان حاصل گردد که از این حساب‌ها سو استفاده نشده است.

همچنین مایکروسافت اظهار داشت که تقریبا ۳۰ درصد از رمزهای عبور استفاده شده بر روی حساب‌های کاربری این شرکت تنها با ۱۰ بار تلاش قابل تشخیص هستند. حملات هکری متفاوت سبب می‌شوند که اگر به رمزعبور یک از حساب‌های کاربری شما دسترسی پیدا کنند می‌توانند به سایر حساب‌های کاربری مایکروسافت شما نیر دسترسی یابند. به نوعی تمامی مدارک و اطلاعات خصوصی شما در اختیار این دسته از افراد قرار می‌گیرد.

این شرکت از کاربران خود درخواست کرد تا سطح امنیت رمز عبور خود را افزایش دهند و از قابلیت F2A استفاده نمایند زیرا با بهره‌مندی از این ویژگی حدود ۹۹ درصد از حملات هکری دفع می‌شوند. همچنین همیشه توصیه می‌گردد که در صورت امکان از رمزهای عبور منحصر به فرد و حتی نام‌های کاربری خاص استفاده نمایید تا امکان حدس و گمان برای هکرها کم شود.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید