گوشی‌های جدید ایرانی دهه فجر عرضه می‌شود

آذری جهرمی  امروز در یک مصاحبه رادیویی در رابطه با تاریخ عرضه گوشی ایرانی با قیمت مناسب به بازار گفت:

انتظار داریم تا دهه فجر، ورود گوشی‌های ایرانی را به بازار شاهد باشیم که هم قابل رقابت با مدل‌های خارجی باشند و هم قیمت مناسبی داشته باشند تا تمام اقشار جامعه بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مصاحبه از اقدام  برای ساخت گوشی‌های داخلی هوشمند خبر داد و افزود:

حرکتی را در کشور آغاز کرده‌ایم که توسط تولید کنندگان داخلی پیگیری می‌شود البته ابتدای این راه هستیم اما با قدرت و جدیت خوبی این کار آغاز شده و قصد داریم که با استفاده از تولید کنندگان ایرانی و همکاری شرکت‌های بین‌المللی گوشی‌های هوشمندی را با قیمت متوسط برای ارائه‌ خدمت به مردم تولید کنیم.

آذری جهرمی  در رابطه به کاهش قدرت خرید گوشی‌های هوشمند خارجی توسط مردم به دلیل نوسانات قیمت ارز اظهار کرد:

بخشی زیادی از مردم توان خرید گوشی‌های هوشمند را ندارند، به همین دلیل دولت سکویی را فراهم کرده تا تولید کنندگان داخلی بتوانند در بازار رقابت با تولیدکنندگان خارجی محصولات خود را عرضه کنند و کم‌کم نیز به بازار منطقه نگاه داشته باشند تا ایران نیز بتواند در تولید تلفن همراه هوشمند نقش داشته باشند.

وی با تصریح به این که دولت ۲۰۰ میلیارد برای اجرای این طرح اختصاص داده است، گفت:

دولت برای اجرای این طرح ۲۰۰ میلیارد تومان به مردم اختصاص داده، به گونه‌ای که با سازوکاری بازار تقاضا تحریک و کسانی که متقاضی خرید تلفن همراه هستند بتوانند تلفن همراه خود را به صورت قسطی و با درج مبلغ کمی روی قبوض خریداری کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد:

خط اعتباری این طرح تخصیص داده شده و چهار شرکت ایرانی نیز در این راستا اعلام آمادگی کردند که توان آن‌ها از سوی وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات تایید شده است که بخشی از این حمایت‌ها نیز از سوی این دو وزارتخانه انجام خواهد شد و وزارت اقتصاد و بانک مرکزی کمک‌هایی را خواهند داشت.

12345678910 (1 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید