آمازون چند کارمند خود را به خاطر فاش کردن اطلاعات مشتری‌هایش اخراج کرد

آمازون در این چند وقته به واسطه نقض‌های حریم خصوصی مشتریان در شرایط سختی قرار داشت. همین چند روز پیش، خبردار شدیم که آمازون چند کارمند شرکت Ring که زیرمجموعه این غول تکنولوژی محسوب می‌شود را اخراج کرد؛ چراکه ضبط اطلاعات خصوصی مشتریان مشکلاتی را گریبان‌گیر این شرکت کرد.

بعد از اینکه چندین رسانه گزارش‌هایی مبنی بر نقض حریم خصوصی کاربران از سوی آمازون منتشر کردند، این شرکت بالاخره از لاک خود بیرون آمد و نسبت به آن‌ها واکنش نشان داد. بر اساس اسکرین‌شاتی که از سوی وب‌سایت TechCrunch منتشر شده است، مشتریان آمازون ایمیل‌هایی دریافت کرده‌اند که به آن‌ها در خصوص نقض حریم خصوصی‌شان اطلاع می‌دهد. در این ایمیل آمده که نشانی پست‌های الکترونیکی و شماره کاربران بر خلاف خط مشی و قوانین این کمپانی به دست شرکت‌های شخص ثالث رسیده است.

بلافاصله پس از این حادثه، شرکت آمازون تعداد نامشخصی از کارمندان خود را اخراج کرده است. سخنگوی آمازون نیز تائید کرده است که این شرکت برای پیگردهای قانونی با مجریان قانون و مسئولان ذیربط در تماس خواهد بود. آمازون با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه اعلام کرده است که:

افراد مسئول این حادثه از کار برکنار شده‌اند و ما از تحقق کامل قانون در پیگرد قانونی [این قضیه] حمایت می‌کنیم.

با این وجود، سخنگوی آمازون از اظهار نظر درباره این موضوع جدا از بیانیه‌ای که قبلاً به رسانه‌ها داده بود، خودداری کرده است. شرکت آمازون در خصوص تاثیر این قضیه بر مشتریانش و اقداماتی که برای جلوگیری از تکرار این اتفاق در آینده انجام خواهد نیز صحبت نکرده است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید