گیگافکتوری ۴ تسلا زودتر از موعد کار خود را شروع می‌کند

اخبار ، اخبار خودرو ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

تسلا هنوز به طور کامل سایت گیگافکتوری ۴ مستقر در برلین که ظرفیت تولید ۷۵۰ هزار دستگاه در سال را دارد، راه‌اندازی نکرده است. با این حال شنیده می‌شود که کارهای مربوط به افتتاحیه آن سرعت گرفته است.

در دسامبر سال گذشته اکسل ووگل (Axel Vogel) وزیر کشاورزی در سخنانی خبر از افتتحایه کارخانه جدید تسلا در اواخر سال ۲۰۲۱ داده بود. حالا مقاله‌ای بر اساس اسنادی که تسلا برای رگولاتورهای آلمانی ارسال کرده است منتشر شده است که طبق اطلاعات آن اولین خودرو برقی در جولای سال ۲۰۲۱ و با تیراژ ۵۰۰ هزار در سال تولید خواهد شد.

با وجود خرید زمین کار هنوز تکمیل نشده و با قطع راه دسترسی به منطقه جنگلی، پاکسازی سایت آغاز شده است. البته برخی از معترضین به آلودگی و مصرف آب کار را برای تسلا سخت کرده‌اند. با این حال خبر خوب برای این دسته از معترضین این است که تسلا قصد ندارد تا سلول‌های باتری را در این سایت تولید کند و فقط به مونتاژ آنها می‌پردازد. این موضوع می‌تواند به تسلا کمک کند تا کارهای خود را سریع‌تر پیش ببرد. تسلا امیدوار است تا بتواند موفقیت گیگافکتوری ۳ را در آلمان تکرار کند. با توجه به وعده ایجاد ۱۲ هزار شغل توسط تسلا، این پروژه می‌تواند یک معیار خوب برای سنجش پذیرش اروپا در ایجاد مشاغل صنعتی باشد.

12345678910 (1 رای, میانگین آرا 7٫00 از 10)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید