در سال ۲۰۱۹ فروش گوشی‌های ۵G هواوی بیش از سامسونگ بوده است

سال گذشته به دلیل تحریم‌های آمریکا سال سختی برای هواوی بود، اما این شرکت توانسته فراتر از انتظارات ظاهر شود. طبق آخرین خبرهای منتشر شده هواوی توانسته در زمینه فروش گوشی‌های ۵G در سال ۲۰۱۹ پرچمدار باشد.

پیش از این هواوی اعلام کرده بود که این شرکت در فاصله بین ماه‌های ژانویه تا دسامبر ۲۰۱۹ توانسته ۶٫۹ میلیون گوشی ۵G را به فروش برساند. این عدد هواوی را به رهبر بلامنازع و البته غیر منتظره در بازار گوشی‌های ۵G تبدیل می‌کند.

سامسونگ اخیرا اعلام کرده است که این شرکت در سال ۲۰۱۹ توانسته ۶٫۷ میلیون دستگاه را به فروش برساند. با توجه به این اعداد می‌توان گفت که سهم سامسونگ از بازار گوشی‌های ۵G کمتر از ۵۰ درصد بوده است.

هواوی سال را با عرضه گوشی میت۲۰ ایکس ۵G آغاز کرد و توانست فروش متوسطی را بدست بیاورد. در ماه اکتبر این شرکت میت۳۰ و میت۳۰ پرو که هر دو ۵G بودند را وارد بازار کرد و طبق اطلاعات فروش بسیار خوبی در چین داشتند. علاوه بر این‌ها فروش میت۳۰ پورش دیزاین در ماه نوامبر، فروش نوا۶ ۵G در دسامبر و ۵۰۰ هزار میت ایکس تاشو را نیز باید به آمار فروش هواوی اضافه کرد.

انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ نیز این شرکت گوشی‌های ۵G بیشتری را با دامنه قیمتی گسترده‌تر وارد بازار کند. هرچند که با توجه به افزایش تولید گوشی‌های ۵G، با وجود رشد فروش محصولات سهم بازار هواوی کاهش پیدا خواهد کرد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید