گوگل کروم به‌زودی اجازه کپی کردن تصاویر به کلیپ‌بورد را خواهد داد

نسخه اندرویدی مرورگر گوگل کروم به شما اجازه می‌دهد تا متن‌ها و آدرس‌های وب را به کلیپ‌بورد خود کپی کنید و حالا به نظر می‌رسد که گوگل می‌خواهد فراتر از متن‌ها و آدرس‌های وب برود و قابلیت جدیدی را به مرورگر کروم اضافه کند که به کاربران اجازه خواهد دهد تا تصاویر را نیز بر روی کلیپ‌بورد خود کپی کنند.

توسعه‌دهندگان XDA، کامیت (commit) جدیدی را بر روی کرومیوم Gerrit پیدا کرده‌اند که توسعه چنین قابلیتی را تائید می‌کند. این کامیت همچنین جزئیات مهمی را درباره قابلیت در اختیار ما قرار می‌دهد. کامیت مذکور، یک منوی زمینه‌ای را توضیح می‌دهد که در آن، شما گزینه‌ای برای کپی کردن تصاویر دارید و این کار مستقیما می‌تواند از روی گوگل کروم انجام گیرد. اگر گوگل این قابلیت را عمومی کند، می‌تواند جایگزین مناسبی برای منوی به‌اشتراک‌گذاری اندروید در مرورگر کروم باشد.

متاسفانه از آنجائیکه قابلیت هم‌اکنون در حال توسعه است ما نمی‌دانیم که ظاهر رابط کاربری آن چگونه خواهد بود. گوگل برای اینکه بتواند این قابلیت را به کروم اضافه کند مجبور خواهد بود که کامیت مذکور را در کروم ادغام کند که این کار به‌نوبه خود به کاربران اجازه خواهد داد تا تصاویر را مستقیما از مرورگر کپی کنند.

به محض اقدام گوگل برای ادغام کامیت در مرورگر، کاربران مجبور خواهند بود که فلگی به نام context-menu-copy-image را فعال‌سازی کنند و برای این کار باید به آدرس chrome://flags رفته و context-menu-copy-image را جستجو کنند.

نسخه اندرویدی گوگل کروم در حال حاضر به شما اجازه می‌دهد تا متن‌ها و آدرس وب‌سایت‌ها را به داخل دیگر دستگاه‌ها کپی پیست کنید. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا گوگل اجازه این کار را برای تصاویر هم خواهد داد یا نه.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید