مایکروسافت پس‌زمینه ویندوز ۷ را سیاه کرده است

اخبار ، سیستم عامل ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

در اوایل ماه ژانویه مایکروسافت پس از ۱۰ سال پشتیبانی از ویندوز ۷، رسما خبر عدم پشتیبانی از این سیستم عامل را اعلام کرد. این شرکت همچنین اعلام کرد که برای ارتقاء به ویندوز ۱۰، برای کاربران ویندوز ۷ پیام ارسال کرده است. با این حال به نظر می‌رسد که مایکروسافت کاری بیشتر از یک ارسال پیام انجام داده است.

اولین بار گزارشی در ردیت (Reddit) منتشر شد که نشان می‌داد آخرین آپدیت ویندوز ۷ باعث پاک شدن تصاویر پس‌زمینه و مشکی شدن دسکتاپ می‌شود. این مسئله با آپدیت‌های KB4534310 و KB4534314 به وجود آمد. به گفته کاربران با پاک کردن این آپدیت‌ها مشکل برطرف می‌شود. در حالی که به نظر می‌رسد این راه حل مشکل را برطرف می‌کند، اما به دلیل اینکه پاک کردن پچ‌ها ممکن است مشکل امنیتی ایجاد کند، پیشنهاد نمی‌شود. برخی کاربران نیز اعلام کردند که با تنظیم دستی تصویر پس‌زمینه مشکل برطرف می‌شود.

مایکروسافت هنوز در مورد این مسئله مطلبی را عنوان نکرده است. از آنجایی که برخی از کاربران ویندوز ۱۰ نیز چنین مشکلی را گزارش کرده‌اند، به نظر می‌رسد این مشکل یک باگ نرم افزاری باشد. با این وجود جالب خواهد بود اگر مایکروسافت تصمیم بگیرد در این مورد اظهار نظری کند و در صورت ووجود باگ نرم‌افزاری، بسته‌ای را برای رفع آن ارائه کند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید