نحوه کمک شرکت ارتباطات زیر ساخت به سایت‌های در خطر تحریم آمریکا

اخبار ایران ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات امروز اعلام کرد، برای حل مشکلات زیرساختی سایت‌ها و مشاوره در خصوص اتفافاتی مانند از دسترس خارج شدن سایت‌های ایرانی بر اثر تحریم‌های آمریکا، می‌توانند از طریق آدرس ایمیل help@tic.ir با این مجموعه در ارتباط باشند.

سجاد بنابی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت صبح امروز و در واکنش به تحریم سایت‌های ایرانی توسط آمریکا اعلام کرد، سایت‌ها و شرکت‌هایی که حس می‌کنند با تحریم‌های آمریکا روبرو می‌شوند، با ما تماس بگیرند تا اقدامات لازم را قبل از بسته شدن سایت‌ها انجام دهیم.

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در مصاحبه‌ امروز درباره این که شرکت‌ها و سایت‌ها چطور می‌توانند از کمک شرکت ارتباطات زیرساخت استفاده کنند گفت:

ما برای چنین مواقعی یک راه ارتباطی از طریق ایمیل داریم. افراد یا شرکت‌هایی که مشکلاتی در حوزه زیرساخت دارند می‌توانند از طریق آدرس ایمیل help@tic.ir ارتباط برقرار کنند و مشکل شان را با ما در میان بگذارند. ما هر کاری که در توانمان باشد برای برطرف کردن مشکلات زیرساختی شرکت‌ها و مجموعه‌ها انجام می‌دهیم. البته خیلی از مشکلاتی که اکنون برای سایت‌ها به وجود آمده است ربطی به مسائل زیرساختی ندارد اما در همان حوزه هم می‌توانیم راهنمایی‌شان کنیم تا مشکلی به وجود نیاید یا به حداقل برسد.

سجاد بنابی درباره اتفاقی که برای سایت‌هایی مانند خبرگزاری فارس، بانک سامان و آپارات در گذشته اتفاق افتاده است، اظهار داشت:

ماجرایی که برای دسترسی به دامین‌های غیر از ir  رخ داده، به این دلیل است که شرکت‌ها دامین‌های خود را از نماینده‌های شرکت‌های خارجی در ایران خریداری می‌کنند که به آن‌ها ریجسترار می‌گویند.

سجاد بنابی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به این که شرکت های آمریکایی از دوسال قبل حق سرویس با ایرانی‌ها نداشتند، گفت:

نکته اینجاست که از دو سال قبل شرکت‌های آمریکایی حق ندارند به ایرانی‌ها سرویس بدهند. به همین دلیل گاهی اوقات طبق بررسی‌هایی که انجام می‌شود، هاست یا دامنه‌هایی که متعلق به ایران هستند اما از شرکت آمریکایی خدمات گرفته‌اند را به طور کامل قطع می‌کنند.

سجاد بنابی درباره این که با وجود این تحریم‌ها آیا الزامی است تا شرکت‌ها حتما از دامنه ir. استفاده کنند؟ گفت:

 نه الزاما اینطور نیست که شرکت‌ها و سایت‌ها از دامنه ir. استفاده کنند. تنها کاری که باید انجام دهند این است که برای دریافت خدمات سراغ شرکت‌های آمریکایی نروند و به جای آن از شرکت‌های اروپایی، مالزیایی، هندی خدمات دریافت کنند.

هم چنین سجاد بنابی در توئیتی اعلام کرد:

اتفاقی که برای برخی از دامنه‌های ایرانی از جمله فارس‌نیوز افتاده، محدود به تحریم مالی یک یا دو رجیسترار دامنه دات کام بوده و جای نگرانی نیست. خدمات دات کام از طریق رجیسترارهای غیرآمریکایی و نیز دات آی آر از طریق ایران قابل ادامه است. همکارانم در حال راهنمایی شرکت‌های متاثر از این اقدام آمریکایی‌ها در توقف ارائه‌ی خدمت به شرکت‌های ایرانی هستند. زیرساخت‌های موجود در #شبکه_ملی_اطلاعات بسیاری از این گونه نگرانی‌ها در تحریم‌های ظالمانه را از بین برده است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید