آذری جهرمی: ۶ ماهواره آماده ارسال به مدار هستند

اخبار ایران ، فضا ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شب گذشته و در آستانه ارسال ماهواره ظفر به مدار، در توئیتر از آمادگی ۶ ماهواره ایرانی برای ارسال خبر داد.

محمد جواد آذری جهرمی در توئیتی نوشت:

۶ ماهواره، آماده‌ ارسال به مدار داریم. سرعت ساخت بالا رفته و باید سرعت ارسال به مدار را هم بالا برد. دانشگاه امیرکبیر ساخت ماهواره سنجشی با دقت یک متر را از امروز شروع کرد. بی‌نظیر است. این بار اسمش را شما انتخاب کنید.

بر اساس گزارش‌های به دست آمده ماهواره مخابراتی ظفر که ۱۱۳ کیلوگرم وزن دارد و عمر عملکردی آن در مدار حداقل ۱.۵ سال است. طبق اطلاعات به دست آمده از ماهواره ظفر، به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا قبل از دهه فجر امسال به فضا ارسال خواهد شد. این ماهواره هفته گذشته از سوی دانشگاه علم و صنعت ایران تحویل سازمان فضایی شد و این سازمان نیز آن را برای طی فرایند ارسال به فضا به پایگاه فضایی منتقل کرد. بر این اساس تصمیم‌گیری برای زمان تزریق این ماهواره در مدار بر عهده وزارت دفاع و گروه پرتاب‌گر است.

ماموریت ماهواره ظفر تصویربرداری به صورت زمان واقعی و ذخیره و ارسال پیام ارتباط صوتی یک‌ طرفه بین دو کاربر است. ارتفاع این ماهواره سه محوره ۵۳۰ کیلومتر است و در مدار LEO دایروی با باند فرکانسی s&f قرار خواهد گرفت.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید