سرانجام تعداد کاربران ویندوز ۱۰ از یک میلیارد نفر گذر کرد

دو سال پس از آنچه که پیش از این پیش‌بینی شده بود، سرانجام شرکت مایکروسافت به هدف خود یعنی ۱ میلیارد کاربر ویندوز ۱۰ رسید.

این ادعا از سوی وب‌سایت رسمی مایکروسافت مطرح شده و تصویری نیز به نشانه وفاداری کاربران ردموندی‌ها منتشر شده است.

این سایت به زبان ایتالیایی‌ست که متون آن به صورت خودکار ترجمه می‌شوند که اگرچه ترجمه درست و درمانی را نیز نشان نمی‌دهد. اما برای تماشای نسخه اصلی آن به زبان ایتالیایی می‌توانید از این نشانی استفاده کنید.

مایکروسافت آخرین بار در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد که کاربران ویندوز ۱۰ به ۹۰۰ میلیون نفر رسیده است. با این که بازار رایانه‌های شخصی نیز افت داشته است و عمر دیگر سیستم‌ عامل‌های قدیمی مایکروسافت نیز به پایان رسید، ویندوز ۱۰ با فروش چشمگیری روبرو بود و مایکروسافت گزارش‌های موفقیت‌آمیزی از عملکرد این سیستم عامل منتشر کرد.

از زمانی که مایکروسافت ویندوز ۱۰ را در سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه کرد بسیاری از موارد و شرایط تغییر کرده است. اینک این شرکت بیشتر برروی فروشگاه مایکروسافت (Mircosoft Store) تمرکز کرده و سیاستِ اجبارِ به‌روزرسانی ویندوزهای قدیمی به نسخه جدید این سیستم عامل نیز برداشته شده است و کاربران کنترل بیشتری برروی این مورد دارند.

مرگ ویندوز فون نیز باعث شد تا شرکت مایکروسافت بیش از پیش ویندوز ۱۰ را با سیستم عامل‌های محبوب موبایلی یعنی اندروید و iOS سازگار سازد که از جمله نتایج آن، می‌توان برنامه فوق‌العاده محبوب و موفق Your App را نام برد. همچنین مایکروسافت نسبت به مرورگر اج (Edge) نیز رفتار متفاوتی را اتخاذ کرد و نسخه جدید آن را بر اساس موتور کرومیوم گوگل ساخته است که در نتیجه شاهد رقابتی‌تر شدن بازار مرورگرهای اینترنتی شده‌ایم.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید