اپل همچنان در حال کار بر روی یک آیفون تاشو است

گوشی‌های تاشو، سال گذشته به واقعیت پیوستند و این دستگاه‌ها امسال ممکن است که با عرضه هندست‌های موتورولا ریزر، سامسونگ گلکسی زد فلیپ و گلکسی فولد ۲، وارد جریان اصلی بازار گوشی‌های هوشمند شوند.

گرچه اپل در اتخاذ این تکنولوژی جدید، کند عمل کرده، اما سرانجام خود را به آن خواهد رساند. امروز یک پتنت جدید از طرف این شرکت با عنوان “Electronic devices with flexible displays and hinges” منتشر شده که نشان می‌دهد اپل هنوز به‌طور کامل برای نمایشگرهای منعطف آماده نیست، اما شاید در حال توسعه یک دستگاه دو نمایشگره مانند سرفیس Duo باشد.

در خلاصه پتنت آمده است:

یک دستگاه الکترونیکی ممکن است نمایشگر منعطفی داشته باشد که روی لولا را می‌پوشاند. این نمایشگر می‌تواند شامل دو قسمت اول و دوم باشد که نسبت به هم، حول یک محور می‌چرخند. این نمایشگر ممکن است به نحوی طراحی شود که هم در حالت تانشده و مسطح قرار بگیرد و هم بتوان آن را با چرخاندن قسمت‌های اول و دوم نسبت به یکدیگر، در وضعیت تاشو قرار داد. مکانیسم لولا می‌تواند برای جداسازی مناسب بین قسمت‌های اول و دوم استفاده گردد. این تکنولوژی، دو قسمت اول و دوم را زمانی که دستگاه به‌طور کامل باز است، به هم نزدیک خواهد کرد تا یک تبلت کامل ایجاد شود.

نکته جالب اینکه مایکروسافت هم قبلا بر روی تکنولوژی‌ای کار می‌کرد که قرار بود شکاف بین دو صفحه را در سرفیس Duo کمتر نشان دهد، ولی بنا به دلایلی ظاهرا نخواسته آن را اجرایی کند.

حالا باید ببینیم که اپل چه فکری در سرش دارد و آیا نسخه‌ای شبیه به سرفیس Neo مایکروسافت طراحی می‌کند یا اینکه برای ساختن یک گوشی تاشو با یک نمایشگر منعطف مناسب صبر می‌کند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید