فیسبوک حساب‌های جعلی ایرانی را غیرفعال کرد

فیسبوک همچنان به دلیل آنچه که رفتار هماهنگ غیر مجاز می‌داند، حساب‌هایی را که به دلیل ایجاد اختلافات سیاسی طراحی شده‌اند را می‌بندد. در جدیدترین اقدام این شرکت حساب‌های جعلی مستقر در ایران که آمریکا را هدف قرار داده بودند مسدود کرده است. این غول شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده است که ۶ حساب فیسبوک و ۵ حساب اینستاگرامی مستقر در ایران که بخشی از شبکه ایجاد مداخلات خارجی در آمریکا بودند را غیرفعال کرده است. افراد از این حساب‌های جعلی برای منتشر کردن اخبار سیاسی، تماس با مقامات دولتی و مطلب گذاری در گروه‌های مختلف استفاده می‌کردند. محتوای مطالب مربوط به انتخابات آمریکا، مذهب، سیاست مهاجرت و سایر موضوعات سیاسی بوده است.

همچنین این شرکت ۷۸ حساب فیسبوک، ۱۱ صفحه، ۲۹ گروه و ۴ حساب اینستاگرام مستقر در روسیه که اوکراین را هدف قرار گرفته بودند بسته است. علاوه بر این ۱۳ حساب فیسبوک و ۱۰ صفحه مستقر در ویتنام و میانمار که بر روی میانمار متمرکز شده بودند نیز توسط فیسبوک بسته شده است.

فیسبوک با منتشر کردن مطلبی در وبلاگ خود نوشت:

ما دائما در تلاش هستیم تا این نوع فعالیت‌ها را شناسایی و متوقف کنیم، زیرا نمی‌خواهیم از خدمات ما بر علیه مردم استفاده شود. ما این صفحات، گروه‌ها و حساب‌ها را بخاطر رفتار آنها و نه بخاطر محتوای مطلب آنها غیرفعال می‌کنیم.

در سال‌های اخیر فیسبوک هزاران حساب کاربری ایرانی و روسی را که اقدام به دخالت‌ خارجی‌ کرده‌اند را بسته است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید