Counterpoint: شیوع ویروس کرونا بازار گوشی‌های هوشمند در چین را تحت تاثیر قرار داده است

شیوع ویروس کرونا، سازندگان گوشی‌های هوشمند و زنجیره تامین آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار است. حالا با توجه به این شرایط، موسسه تحقیقاتی Counterpoint پیش‌بینی خود درباره میزان عرضه گوشی‌های هوشمند در بازار چین در سه ماهه اول امسال را حدود ۳۰ درصد کاهش داده است.

Counterpoint قبلا برای سه ماهه اول امسال، عرضه ۹۰ میلیون گوشی را پیش‌بینی کرده بود، ولی حالا آن را به ۶۳ میلیون دستگاه کاهش داده است. این موسسه همچنین ارزیابی کرده که میزان عرضه گوشی‌ها در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۷۰ درصد کاهش خواهد یافت.

کاهش فروش‌ها باعث خواهد شد که دستگاه‌های زیادی روی دست سازندگان باقی بماند و این وضعیت هم به نوبه خود، معرفی محصولات جدید و عرضه آن‌ها را در سه ماهه دوم امسال تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که باز شدن کارخانه‌های ساخت گوشی در چین که به علت شیوع ویروس بسته شده‌اند ممکن است دو ماه طول بکشد.

انتظار می‌رود که شرکت‌های چینی سازنده گوشی هوشمند، بیشترین ضربه را از این موضوع بخورند، به ویژه هواوی که بعد از تحریم‌های آمریکا، به شدت وابسته به بازار چین شده است. اوپو و ویوو هم پیش‌بینی می‌شود که با کاهش  فروش مواجه شوند. اما سایر شرکت‌های چینی مانند شیائومی، وان پلاس و ریلمی ممکن است کمتر تحت تاثیر این موضوع قرار بگیرند. انتظار می‌رود که اپل هم با کاهش شدیدی در عرضه آیفون‌های خود به میزان ۱ میلیون دستگاه مواجه شود. ضمن اینکه این شرکت قرار است در ماه‌های آینده گوشی آیفون ۹/SE2 را هم روانه بازار کند.

در مجموع می‌توان گفت که با مختل شدن زنجیره تامین گوشی‌های هوشمند، عرضه این دستگاه‌ها در سه ماهه اول امسال به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. با وجود این، Counterpoint پیش‌بینی کرده است که بازار جهانی هندست ممکن است رشد یکنواختی داشته باشد یا نسبت به سال گذشته یک کاهش تک رقمی را تجربه کند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید