سری گلکسی اس۲۰ دارای قابلیت لایو کپشن خواهند بود

اخبار ، نرم‌افزار ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

سری گلکسی اس۲۰ سامسونگ اولین گوشی‌های هوشمند خارج از خانواده پیکسل خواهند بود که دارای قابلیت لایو کپشن (Live Caption) گوگل خواهند بود.این قابلیت که با اندروید ۱۰ برای پیکسل ۴ معرفی شد و بعد از آن برای گوشی‌های پیکسل قدیم‌تر نیز عرضه شده است. این قابلیت به صورت همزمان و حتی در حالتی که صدای فیلم در حال پخش بسته است، زیرنویس آن را نمایش دهد. لایو کپشن کاملا با دستگاه کار می‌کند، به این معنی که کپشن‌ها هرگز به سرورهای گوگل ارسال نمی‌شوند و در دسترس این شرکت قرار نمی‌گیرند. با این حال از لایو کپشن نمی‌توان برای موزیک و تماس تلفنی استفاده کرد. توسعه دهندگان برنامه‌ها می‌توانند از به اشتراک گذاشتن صدای نرم‌افزار با سیستم خودداری کنند و در آن صورت ممکن است قابلیت لایو کپشن به خوبی عمل نکند.

علاوه بر این ویژگی گوگل و سامسونگ باز هم همکاری‌های خود را در سری گلکسی اس۲۰ تعمیق بخشیده‌اند. Google Duo که یک برنامه تماس تصویری است، جایگاه ویژه‌ای در سری اس۲۰ پیدا کرده است و در شماره‌گیر گوشی قرار گرفته است. کیفیت تماس Google Duo در بالاترین کیفیت ۷۲۰p می‌باشد، اما گوگل اعلام کرده است که سری اس۲۰ اولین گوشی‌هایی هستند که با کمک ۵G می‌توانند تماس‌هایی با کیفیت ۱۰۸۰p برقرار کنند.

علاوه بر این کاربران سری اس۲۰ می‌توانند ویدیوهای ۸K ضبط شده خود را با بهره‌گیری از شبکه ۵G به صورت مستقیم بر روی یوتیوب آپلود کنند. با این حال هیچ اشاره‌ای به عرضه برنامه Recorder پیکسل برای گوشی‌های گلکسی اس۲۰ نشده است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید