مایکروسافت احتمالاً به افزودن گیم‌پد به کیبورد سرفیس نئو می‌اندیشد

این روزها ویدئوها و اطلاعات زیادی از دستگاه‌های دو نمایشگره سرفیس دو و سرفیس نئو شرکت مایکروسافت منتشر شده که آن‌ها را بیش از پیش به واقعیت نزدیک می‌کند و همین امر باعث شده است تا افراد زیادی به پتانسیل‌های این پلتفرم برای کارهای مختلف علاقه‌مند شوند.

PatentlyMobile اخیراً به پتنتی از Surface Neo دست یافته است که از سوی مایکروسافت ثبت شده است و به صفحه کلید بی‌سیم این دستگاه اشاره دارد.

زمانی که سرفیس نئو به شکل لپ‌تاپ قرار می‌گیرد، این صفحه کلید بی‌سیم برروی نمایشگر زیری پیاده خواهد شد  و همانند یک آهنربا به آن می‌چسبد که در تصویر پائینی با اسم AA 140 و AA 142 نشان داده شده است.

نکته جالب این است که مایکروسافت در توصیف این پتنت آورده است که «در شکل دیگر پیاده‌سازی، دستگاه ورودی #۱۰۲ می‌تواند به عنوان ترک‌پد یا کنترلر بازی و دیگر دستگاه‌ها ظاهر شود».

با استفاده از Project xCloud مایکروسافت، قدرت سخت‌افزاری یک دستگاه دیگر به عنوان یک محدودیت برای کیفیت اجرایی یک بازی برروی دستگاهی که با آن بازی می‌کنید، تاثیرگذار نخواهد بود؛ به این معنی که حتی یک دستگاه با قدرت سخت‌افزاری پائین نظیر سرفیس نئو نیز می‌تواند بازی مدنظر را با کیفیت بالایی اجرا کند.

البته مشخص است که سرفیس نئو باید از ابتدا به یک موفقیت شگرف در بازار دست یابد تا مایکروسافت یا دیگر شرکت‌های تولیدی نسبت به ساخت لوازم جانبی برای آن اقدام کنند اما بدون شک، تمایل ردموندی‌ها به ساخت لوازم جانبی و گسترش قابلیت‌های آن حتی پیش از عرضه سرفیس نئو نیز ستودنی است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید