سری گلکسی اس۲۰ به‌زودی قابلیت جدیدی را برای نمایشگر ۱۲۰ هرتزی خود دریافت می‌کنند

یکی از بهترین قابلیت‌های سری گلکسی اس۲۰ سامسونگ، رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی نمایشگرهای آن‌هاست. اما این ویژگی فقط برای رزولوشن‌های تا FHD قابل دسترس است و در صورت انتخاب رزولوشن QHD امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. حالا به نظر می‌رسد که سامسونگ تصمیم دارد حالت ۱۲۰Hz@QHD را از طریق یک آپدیت فریمور ارائه بکند.

این بروزرسانی همچنین به گوشی‌ها اجازه خواهد داد تا به منظور افزایش عمر باتری، به طور خودکار بین رفرش ریت‌های ۶۰ و ۱۲۰ هرتز سوئیچ کنند.

این اطلاعات از طریق اسکرین‌شاتی به دست آمده است که یکی از دستگاه‌های اس۲۰ را در حال اجرا با نسخه فریمور جدید نشان می‌دهد. در تصویر، یک گزینه جدید رفرش ریت داینامیک را می‌بینیم. طبق گمانه‌زنی‌ها، رفرش ریت نمایشگر در مواقعی که دمای باتری از ۴۲ درجه سانتی‌گراد عبور کند یا شارژ باتری کمتر از ۵ درصد شود، به طور خودکار به ۶۰ هرتز سوئیچ خواهد کرد. به علاوه، دستگاه در هنگام اجرای اپلیکیشن‌هایی مانند گوگل مپس، رفرش ریت خود را پایین خواهد آورد. دلیل اصلی این کار، حفظ شارژ باتری در مواقعی است که استفاده از رفرش ریت ۱۲۰ هرتز تاثیر چندانی بر روی تجربه کاربر نخواهد داشت.

قابلیت جدید، گرچه هنوز راهکار مطلوبی نیست، اما ارائه آن، به مشتریان اجازه خواهد داد تا از امکانات دستگاه‌شان نهایت بهره را ببرند. هنوز درباره اینکه این آپدیت چه زمانی عرضه خواهد شد صحبتی نشده است، اما ما به محض دریافت اطلاعات جدید در این‌باره، شما را در جریان آن خواهیم گذاشت.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید