دستور وزیر ارتباطات برای پیگیری مزاحمت‌های انتخاباتی

اخبار ایران ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با صدور دستوری به رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا هر چه سریع‌تر نسبت به پیگیری شکایات مردم درباره دریافت پیامک‌های مزاحم انتخاباتی و عضویت ناخواسته در گروه‌ها و کانال‌ها توسط ستاد انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس اقدامات لازم شود.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز چهارشنبه گزارش داد که، محمد جواد آذری جهرمی ظهر امروز در نامه‌ای خطاب به رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات دستورات لازم برای برخورد با عضویت ناخواسته مردم در کانال‌ها و گروه‌های مختلف را صادر کرد.

محمد جواد آذری جهرمی خطاب به حسین فلاح جوشقانی، رییس سازمان تنظیم و مقررات رادیویی نوشت:

ارسال پیامک‌های انبوه و عضو کردن ناخواسته مردم در گروه‌ها و کانال‌های پیام‌رسان‌ها موجب رنجش و آزار برخی از مردم شده است. مسائلی همچون عدم رعایت مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قوانین انتخاباتی، اجرای دستورالعمل‌های شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور و رعایت حریم خصوصی و نیز موضوع نحوه دریافت شماره تلفن‌های مردم باید مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نامه اعلام کرد که از شما می‌خواهم به سرعت نسبت به پیگیری شکایات مردم، برخورد با متخلفین این حوزه، مطابق مقررات و اعلام آن‌ها به دستگاه‌های قضایی و دیگر نهادهای نظارتی اقدام و گزارش آن به‌ طور مستمر برای اینجانب ارسال شود. هدف باید برگزاری انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در آرامش کامل و ایجاد فضای عادلانه و کمک به شورای نگهبان و دیگر مسئولین برگزارکننده انتخابات با تمامی قوا باشد.

شایان به ذکر است که وزیر ارتباطات صبح امروز نیز با انتشار توییتی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

ارسال پیامک‌های انبوه و عضوکردن ناخواسته در گروه‌ها و کانال‌ها توسط برخی از ستادهای انتخاباتی برای مردم آزاردهنده شده است. می‌پرسند شماره ما را از کجا آورده‌اند؟ #حق‌الناس خط قرمز ما است. با متخلفین شدیدا برخورد خواهیم کرد، هر که می‌خواهند باشند. شکایت در ۱۹۵ از شما، پیگیری از ما!

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید