وزیر ارتباطات از بررسی تخلف انتخاباتی اپراتورها اطلاع داد

اخبار ایران ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت:

 سه آیین نامه در ارتباطات با خدمات ارزش افزوده تدوین شده که ظرف دو هفته آینده در کمیسیون تلفیق مقررات تصویب و مقرراتی تعیین می‌شود که کلاهبرداری در این حوزه را غیرممکن می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت، بیان نمود:

 در شرایط فعلی که فشار حداکثری وجود دارد، مشارکت در انتخابات پاسخگوست. در این دوره از انتخابات خیلی از نامزدها امتحان خود را پس داده‌اند. مردم یا به کارکرد رای می دهند یا به برنامه. افرادی که معرفی شدند هم کارنامه مشخص دارند و هم برخی دارای برنامه مشخص هستند. مردم می توانند بین برنامه روشن و کارنامه مثبت افراد برای انتخاب نامزد مورد نظر، دست به انتخاب بزنند.

محمد جواد آذری جهرمی تصریح کرد:

در گام دوم انقلاب و با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب و البته با احترام به افراد با تجربه،‌ طبیعتا انتظار است مجلس رنگ و بوی جوانان را بگیرد. انتخاب من هم به انتخاب لیستی که دغدغه جوانان مملکت در آن فهمیده شود نزدیک‌تر است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به این که پیامک‌های تبلیغاتی که این روزها برای کاربران تلفن همراه ارسال می شود، افزود:

 شکایت‌هایی در این خصوص از مردم دریافت کرده ایم اما این که اپراتورها منابعی در اختیار نمایندگان قرار داده‌اند یا خیر را نه می توانم رد کنم نه تکذیب. افرادی که به صورت غیرقانونی اطلاعات مردم را به دست آورده را حتما پیگیری خواهیم کرد. ضمن این که شکایات مردم در این خصوص را از سامانه ۱۹۵ سازمان تنظیم مقررات جمع آوری کرده و آن ها را به مراجع ذیصلاح ارسال می کنیم.

محمد جواد آذری جهرمی، در خصوص آمادگی زیرساخت‌های ارتباطاتی کشور برای برگزاری انتخابات اظهار داشت:

 بخشی از مسئولیت انتخابات بر دوش حوزه ارتباطات است. شبکه ملی اطلاعات به سپر دفاعی دژفا مجهز است و تیم های کارشناسی آمادگی کامل برای انجام وظیفه ای که برعهده شان است را دارا هستند. حملاتی که طی دو هفته گذشته رخ داده، با قدرت دفاعی دفع شد و اثر زیادی روی کارکرد ما نداشته است.

وی در خصوص شکایات مردم از خدمات ارزش افزوده افزود:

 عضوگیری‌های خدمات ارزش افزوده متوقف شده است تا تعیین تکلیف آیین نامه انجام شود. مسئله دیگر این که اپراتورها ملزم شدند ابتدای هر ماه به تمامی مشترکان پیام بدهند و میزان پولی که از حساب شان کم شده را اطلاع رسانی کنند.

این اطلاع‌ رسانی به این منظور است که اگر مشترکی علاقه‌مند به سرویس ارزش افزوده نیست از عضویت خود با خبر شود و آن را لغو کند.

رویکرد بعدی تدوین آیین نامه‌ای برای توقف کلاهبرداری و اجازه تداوم کار به کسب و کارهایی است که در این حوزه به صورت سالم فعالیت می کردند.

این آیین نامه ظرف دو هفته آینده در کمیسیون تلفیق مقررات تصویب و مقرراتی تعیین می‌شود که کلاهبرداری را به طور کلی غیرممکن می‌کند. البته غیرممکن در فضای مجازی سخت است اما تلاش می‌کنیم.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید